Bang & Olufsen’dan New York’a atfen

20 Eylül 2019

Lüks elektronik üreticisi Bang & Olufsen yeni kablosuz hoparlörü için ilhamını dünyanın hiç uyumayan şehrinden alıyor.

Danimarkalı elektronik üreticisi Bang & Olufsen, sınırlı sayıda piyasaya sürdüğü Beosound 1 isimli yeni kablosuz hoparlörü ile dünyanın en gürültü şehirlerinden biri olan New York’a saygı duruşunda bulunuyor. Yıllardır üstün işçiliği ve detaylara verdiği önem ile teknoloji meraklılarının olduğu kadar tasarımcıların da en çok tercih ettiği markalardan olan Bang & Olufsen, yeni kablosuz hoparlörünün tasarımı için gözünü New York semalarına dikiyor. Minimalist tasarımı ile şehrin ünlü gökdelenlerine gönderme yapan Beosound 1 New York Edition, siyah rengi ve alüminyum gövdesi ile şehrin bitmeyen enerjisini hoparlörün tasarımına taşıyor.


Beosound 1 New York Edition’ın koyudan açık renge doğru giden alüminyum gövdesi aslında Bang & Olufsen’ın yıllardır üzerinde çalıştığı ve patentini almak üzere olduğu bir teknik ile üretilmiş. Üretimi markanın 50 yıldır Danimarka’da kullandığı alüminyum fabrikasında gerçekleştirilen hoparlörün dış kaplaması uzmanlar tarafından da test ediliyor.


360 derece ses yayabilen Beosound 1 New York Edition’ın tepesinde de Bang & Olufsen’ın imzası haline gelen ve hoparlörün sesi daha berrak dışarıya vermesini sağlayan akustik lens bulunuyor. Üstün tasarım ve ses kalitesinin yanında Beosound 1 New York Edition diğer akıllı elektronikler ile uyum içerisinde çalışabiliyor. Kablosuz hoparlör, hem Google’ın sesli asistanını ve Apple Airplay’i destekliyor hem de başka akıllı aletler ile Bluetooth ve kablosuz internet sayesinde eşleşebiliyor. 

Bang & Olufsen, sınırlı üretilen Beosound 1 New York Edition’ından sadece 1200 adet piyasaya sürdü. Bang & Olufsen mağazalarından ve web sitesinden satın alınabilen tasarım harikası hoparlörün fiyatı ise 2000 dolar.