Bar Spero, Washington DC’nin En Yenisi

16 Mayıs 2024

Bar Spero, İspanyol mutfağını Johnny Spero’nun yorumuyla deniz ürünleriyle birleştiriyor.

East End mahallesinin en yenisi Bar Spero, şehirin hareketli enerjisine samimi bir canlılık katan ambiyansıyla Michelin yıldızlı şef Johnny Spero’nun deniz ürünleri yorumunu İspanyol mutfağı ile birleştiriyor. 
Sunduğu yemek ve bar deneyimiyle beklenmedik karşılaşmalar ve samimi sohbetler için kusursuz bir ortam hazırlayan Bar Spero; yüksek tavanı, neon aydınlatmaları, siyah ahşap masaları ve karamel rengi kadife oturma alanlarıyla global tasarım stüdyosu Streetsense’nin imzasını taşıyor.


 


Denizin sürekli değişen maviliğini simgeleyen dev perdelerin arasında özenle hazırlanmış menüsü ve kokteyl seçkisiyle unutulmaz bir yemek deneyimini merkezine alan Bar Spero, mutfaktaki kariyerine erken yaşlarda başlayan şef Johnny Spero’nun Reverie’den sonra açtığı ikinci restoran niteliğinde. Ödüllü şefin kişiliğinin daha dinamik tarafını temsil eden yeni restoran ilham kaynağı ise Orta Atlantik mutfağı. Menüde İspanya’dan özel olarak getirilmiş kalkan balığı ve La Belle Farms ördek özenle hazırlanmış paylaşımlık tabaklarda başrolü alırken, başlangıç olarak tavuk ciğer pate ise yemeğe yumuşak bir giriş sunuyor. Dinamik tasarımı ve İspanyol mutfağından esinlenen davetkar menüsüyle Bar Spero, şehirin en yeni gözdesi olma yolunda ilerliyor. 


Fotoğraflar: Wallpaper Magazine