Beklenmeyen Bir Yolculuk; Snark Park

24 Mart 2019

İnteraktif deneyimler sunan Snark Park, sanki paralel bir evrende yolculuk yapıyormuşsunuz hissiyatı veriyor.

New York'lu stüdyo Snarkitecture, katılımcıların kendi bireysel deneyimlerini yaşayabilecekleri yeni performans alanını Hudson Yards’ta ziyarete açtı. Snark Park, Manhattan’da açılan karma proje Hudson Yards'daki mağazalar ve restoranların ikinci katında yer alıyor.


New York'lu stüdyo Snarkitecture, halkın kendi deneyimlerini keşfetmesini sağlamak için Hudson Yards’ta malzemesi mantardan oluşan sütunlardan dev bir alan yarattı. Snark Park, Manhattan’da halka açılan perakende ve eğlence kompleksi Hudson Yards'da ki mağazalar ve restoranlar'ın ikinci katında yer almaktadır.

Snarkitecture'ın ortak kurucusu Alex Mustonen, "Bu, ilk kalıcı Snarkitecture projemiz" diyor. “Diğer müşteriler için birçok proje yaptık, ancak bu kendimiz için gerçekten bir ilk.”
Hudson Yards'ın merkezindeki plazaya bakan Snark Park, ziyaretçileri sürükleyici deneyimlerle alışveriş merkezine çekmeyi hedefliyor. Alan, yaklaşık dört ayda bir değişecek şekilde ayarlanmış bir kurulum programına sahip.

Mustonen, "Bu performans alanını, gerçek hayat senaryosunda uygulanabilmesi imkansız fikirleri deneyimleyebilmek için yaratılmış bir alan olarak görebilirsiniz" diyor. ‘Lost and Found’ başlıklı ilk sergi Snarkitecture’ın tipik renk paleti ile aynı derecede monokrom bir odadaki gri silindirik sütunlardan oluşan bir ormanı içeriyor. Sütunlar, atmosfere "yumuşak ve akustik bir kalite" vermek üzere mantarla çevrili ve girişten mekanın arkasına kadar yükseliyor.İnteraktif deneyimler sunan bu performans alanı, sanki paralel bir evrende yolculuk yapıyormuşsunuz hissiyatı veriyor.Ağustos 2019’a kadar devam edecek sergi için Mustonen, “Bu projenin nasıl yaşandığını ve insanların onunla nasıl etkileşimde bulunduğunu görmekten heyecan duyuyoruz.”diyor. Snark Park ayrıca stüdyo tarafından tasarlanan ürünleri satışa sunan bir perakende alanını da içeriyor.

Snarkitecture, on yıl önce Mustonen ve sanatçı Daniel Arsham tarafından multidisipliner bir stüdyo olarak kuruldu ve ekip bugüne kadar, Caesarstone, COS, Kith ve Valextra gibi markalar için sergiler ve projeler geliştirdi.