Bentley Flying Spur lüksün sınırlarını zorluyor

08 Aralık 2019

2020 yılında otomobil severler ile buluşması planlanan yeni nesil Flying Spur limuzini tasarımı ve donanımı ile Bentley’nin gelmiş geçmiş en gelişmiş aracı.


1952 yılında ilk tanıtıldığında lüks otomobil anlayışını tamamen değiştiren Bentley Motor’un Flying Spur modeli yenilenmiş tasarımı ve donanımı ile 2020 yılının başından itibaren lüksün tanımını yeniden yapmaya hazırlanıyor.


Tasarım ve test sürüşleri süresince 142 prototip model ile 1,6 milyon kilometre mesafe kat eden İngiliz otomobil üreticisi Flying Spur’ü dört tekerlekli bir araçtan çok bir sanat eseri olarak tasarlamış. Flying Spur, her biri özel olarak seçilmiş materyaller kullanılarak 200 işçi tarafından elde üretiliyor. Bir spor sedandan beklenebileceği gibi atik ve bir limuzinden beklenebileceği kadar lüks olan bu araç için teknolojinin bütün nimetlerinden de yararlanmış Bentley.


Gelişmiş ses sistemi, ruh halinize göre ayarlayabileceğiniz iç aydınlatması uzaktan kumanda ile kontrol edebileceğiniz camlar ve panoramik tavan penceresi ile Bentley Flying Spur sadece kullanıcısına değil otomobilin bütün yolcularına kendilerini ayrıcalıklı hissetmelerini sağlıyor. Sportif karakterine rağmen hem sürücü hem de yolcular için en üst düzey konfor hedefleyen Bentley dünyanın en lüks sedanı olmasının yanı sıra Bentley’nin en hızlı arabası olmasıyla otomobil severlerin dikkatini çekiyor.


Lüksün tanımını yeniden yapan Bentley, Flying Spur’de direksiyon simidinde, siyah motor panelinde veya opsiyonel karbon fiber kakmalarda görüldüğü gibi, Bentley'in motor sporu mirasından da derin bir şekilde etkileniyor.

Flying Spur, 635 PS'lik güç çıkışı ve 820 Nm'lik tork seviyeleri sayesinde son derece kolay ve rahat bir hızlanma sağlayarak, otomobili ve içindekileri 4,2 saniye gibi inanılmaz kısa bir sürede 0’dan 100 kilometre hıza çıkmayı başarıyor.