Benzersiz Moda Deneyimi “Palace Gucci”

26 Ekim 2022

Son dönemdeki çeşitli göz alıcı iş birlikleriyle dikkat çeken İtalyan devi Gucci, yeni iş birliği “Palace Gucci” ile her kesimden modasevere hitap etmeyi amaçlıyor.

Dikkat çekici Gucci iş birlikleri önüne geçilemeyen bir hızla devam ediyor. The North Face ile son zamanlarda yarattığı cinsiyetsiz tasarımlarından, Balenciaga ile lüks giyime yeni bir yorum getirmesine ve Adidas ile yarattığı retro görünümlü spor koşu ayakkabılarından sonra, İtalyan devi Gucci, yeni bir deneme için bu kez Palace ile güçlerini birleştiriyor.


Kreatif direktör Alessandro Michele, Gucci ve Londra'nın en sevilen kaykay markası Palace’ın sanıldığından daha fazla ortak noktası olduğunu söylüyor. “Bu koleksiyon tesadüfen oluşmadı. Aynı değerleri paylaşan insanların iradesinden, çok türlülükten ve sokaktan ilham alan öğeler bir araya getirilerek yaratıldı.” diyor Michele.

Göz alıcı “Palace Gucci” koleksiyonunda giysiler büyük bir hayalin gerçeğe dönüşmüş hali olarak karşımıza çıkıyor. Gucci kreatif direktörü, Palace'ı özel dikim etek takımlar, monogramlı mini etekler ve artık bir mecburiyet olan crop-top’lar ile ilk kez kadın giyimine girmeye teşvik etse de logo ağırlıklı koleksiyon herkese hitap etmeyi amaçlıyor.


21 Ekim’de Gucci Vault’un sanal raflarında sunulan çorap, terlik ve tişört gibi ürünler modaseverler tarafından büyük gördü. Sokak giyimi hayranlarının ise yakın zamanda satışa sunulacak Moto Guzzi ile gerçekleştirilen koleksiyonlar için Gucci pop-up ve Palace mağazalarının önünde uzun kuyruklar oluşturması bekleniyor.