Benzersiz Parça

14 Ekim 2018

Bulgari’nin şimdiye kadarki en komplike saati ile tanışın, Octo Grande Sonnerie Perpetual Calendar.

"Le Sentier'deki Bulgari atölyesinden çıkan bu saatle Bulgari, horolojik ustalıkta liderliğe oynadığını gösteriyor."

Bulgari, başka hiçbir saat üreticisinin sahip olmadığı şeyi başardı, en yeni altı saati arasından beş tanesi Grand Prix d'Horlogerie de Genève final seçkisine girdi. Marka, Şangay'da, şimdiye kadarki en komplike Octo modeli Bulgari Octo Grande Sonnerie Perpetual Calendar’i sergiledi.

2011'de Bulgari, ince teknikler ve bunların komplikasyonlarından yaratılan ciddi bir saat ustalığı ürünü olan Daniel Roth Grande Sonnerie Perpetual Calendar ile en yüksek saat ustaları safına katıldı. O zamandan beri marka, ödül kazanan kreasyonlar yaratarak övgü topladı. Ve 2018 için, Bulgari’nin en yeni saatleri arasından beşi, Grand Prix'in son seçimine girdi.

Tourbillon, minute repeater, petite and grande sonnerie, perpetual calendar, astrolojik moonphases ve GMT komplikasyonları dahil olmak üzere, yeni Bulgari Octo Grande Sonnerie Perpetual Calendar, şimdiye kadar üretilmiş en komplike saat. Bu kadar karmaşık bir saatin üretimi ile ilgili teknik sorunların üstesinden Bulgari başarıyla gelmiş.

Octo Grande Sonnerie'den sonra, 923 parçadan oluşan Grande Sonnerie Perpetual Calendar; Grande Sonnerie Magsonic, L'Ammiraglio del Tempo ve Sonnerie Carillon Tourbillon modelleri ile başlayan Grande Sonnerie modellerinin şimdiki mirasçısı. Le Sentier'deki Bulgari atölyesinden çıkan bu saatle Bulgari, horolojik ustalıkta liderliğe oynadığını gösteriyor.

Temiz görünümüyle Bulgari’nın en pahalı Octo'su takvim özelliğinde rahat okuma sağlıyor ve 30 metreye kadar su geçirmiyor. World of Watches’in bilgisine göre, saat Asya'daki bir koleksiyonere satıldı.