Beosystem 72-22 Müzik Sistemi, Bang & Olufsen'in İkonik Modeli Referans Alınarak Yenilendi

11 Mart 2022

Beosystem 72-22, Bang & Olufsen'in 1972 Beogram 4000 serisi pikap platformunu referans alarak yenilenen, koleksiyon eseri niteliğindeki müzik sistemi ve el yapımı hediye kutusu ile sunuma hazır.

Bang & Olufsen, Beogram 4000 serisi pikap platformunun sınırlı sayıda üretilen, yalnızca ABD'ye özel koleksiyon edisyonu ile köklü geçmişini kutlamaya devam ediyor. İlk olarak 1972'de piyasaya sürülen pikap, özel bir Beosystem 72-22 müzik sisteminin parçası olarak yarım yüzyıla damgasını vuran bir model olmuştu.Jacob Jensen tarafından tasarlanan pikap platformu, bir çift Beolab 18 hoparlörü ve Beoremote Halo uzaktan kumandası ile cevizden yapılmış hediye kutusunda sunuluyor.

Bu yeni edisyonun ardındaki fikir ise Beolab 18 hoparlörler aracılığı ile plak çalabilen ve yayın yapabilen bir cihaza yaratmak. Beogram 4000c Recreated Limited Edition pikap, Danimarkalı şirketin ürün arşivlerini inceleyen "Recreated Classics" girişiminin bir parçası. 

Orijinal Beogram 4000 pikap ise Jensen ve B&O arasındaki otuz yıllık ortaklığın sonucunda ortaya çıkan 234 üründen biri. Şirket, Beogram 4000c'yi tekrar ziyaret ettiğinde, orijinal pikap platformunun 95 örneğini tedarik ederek hepsini yeni bir kartuş, preamplifikatör ve yeni bir ahşap çerçeve ile restore etti.

 

Beolab 18 hoparlörleri, el yapımı meşe lamelleri ile gerçek birer şaheser. 72-22’nin 30 sürümü, yalnızca Kuzey Amerika pazarı için sunulacak. Bang & Olufsen'in birçok koleksiyoncusunun beğenisini kazanacağı ise şüphesiz.