Beş Çayını Kutlamak

27 Temmuz 2018

İngiliz hayatında günlük bir seremoni olan beş çayının siz de kutlanmaya değer bir zevk olduğunu düşünüyorsanız yalnız değilsiniz. Bu ritüelin kutlanacağı Afrernoon Tea haftası için Belmond Pullman treninin özel planları var.

"Menüde klasik sandviç kombinasyonları yer alırken, The Ritz, Buckingham Sarayı ve The French Laundry'nin eski pasta şefi olan Claire Clark da, bu yolculuğun tatlılarını özel olarak tasarlama görevini üstlenmiş durumda."

Afternoon Tea haftası onuruna muhteşem beş çayının nasıl sunulması gerektiğini göstermek üzere Belmond British Pullman treni yolculuğa çıkıyor. 19 Ağustos'ta Londra Victoria'dan kalkacak Belmond Pullman treni, Belgravia istasyonuna doğru Kent kırsalının doğası içinde üç saatlik bir yolculuğa çıkacak.

Trenin eski vagonları - 1920 ve 1930'lardaki eski ihtişamlı günlerine göre restore edilmiş olan - İngiliz üretici Tregothnan'ın harmanlarından demlenecek çayların servis edileceği deneyime ev sahipliği yapacak ve her bir rezerve çift koltuk için bir şişe ‘Laurent-Perrier Cuvée Rosé’ şampanyası sunulacak. 10 vagon ve 226 yolcu kapasitesi olan trenin yolculuk ücreti, kişi başı 350 İngiliz Sterlini.

Menüde klasik sandviç kombinasyonları yer alırken, The Ritz, Buckingham Sarayı ve The French Laundry'nin eski pasta şefi olan Claire Clark da, bu yolculuğun tatlılarını özel olarak tasarlama görevini üstlenmiş durumda – bu tatlıların arasında, fıstıklı makaronlar, mevsim meyveleri, yakut çikolata çakılları ve Eton Mess cheesecake’i gibi lezzetleri bulabileceksiniz.

Andrews Sisters tarzı vokallerden oluşan The Spitfire Sisters üçlüsü ise 1920 ve 1940'lar arasından gelen müzikleriyle seyahatin eğlence dümenini ele alacak.