Bike Polo’da Pedallar, Aurelien ile Çevriliyor

07 Temmuz 2017

Christian Louboutin, 2017 sonbahar-kış erkek koleksiyonu için hazırladığı Aurelien ayakkabılarını The Hardcourt Bike Polo’da tanıttı.

"Erkek modasının merkezde olduğu Pitti Immagine Uomo fuarında gün boyu süren turnuvanın şampiyon takımı, Christian Louboutin tarafından bizzat ödüllendirildi."

Fransız tasarımcı Christian Louboutin, Floransa’daki tarihi Piazza Santa Maria Novella’da gerçekleştirilen The Hardcourt Bike Polo turnuvasını adeta bir moda show’una dönüştürdü. Louboutin, 2017 sonbahar-kış erkek koleksiyonunun yıldız parçası olan “Aurelien” model spor ayakkabılarını, Pitti Immagine Uomo fuarının 92. edisyonunda tanıttı.  


Polo sporunun bisiklet üzerinde oynandığı karşılaşmaya Fransa, Hong Kong, İtalya, Japonya, İngiltere ve Amerika’dan sekiz takım katıldı. 1990’lı yılların basketbol ayakkabılarına modern bir yorum getiren Aurelien, Christian Louboutin’in Florentine fabrikalarında turnuva için uyarlanan özel renkleriyle yarışmacılar tarafından giyildi.  

Hong Kong takımı

Erkek modasının merkezde olduğu Pitti Immagine Uomo fuarında gün boyu süren turnuvanın şampiyon takımı, Christian Louboutin tarafından bizzat ödüllendirildi.

Ayrıca yetenekli tasarımcının atletik stile olan ilgisi yeni değil. Geçtiğimiz yıl Christian Louboutin, SportyHenri.com’un kurucusu ve aynı zamanda arkadaşı Henri Tai ile beraber 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda, Küba Olimpiyat Delegasyonu’nun kapanış seremonisi için özel kıyafetler hazırlamıştı.