Bilim Kurgu Filmlerini Andıran Mağaza: Debrand

10 Haziran 2017

MW Design, uzay gemisinden aldığı ilhamla Debrand için mağaza tasarladı.

"Elektrik mavisi aydınlatmaları ve markanın logosunu andıran kemerli girişi ile fütüristik bir atmosfere sahip olan mağaza, siz daha içeri adımınızı atmadan kendinizi bilim kurgu filminde hissettiriyor."

Tayvanlı pop kültür ikonu ve şarkıcı Kenji Wu’ya ait giyim markası Debrand, stilini karakteristik bir şıklıkla yansıtmak isteyen 20-30 yaş arasındaki insanlara hitap ediyor. Tayvan’ın Ximending bölgesinde bulunan Debrand, kıyafetleri kadar dikkat çekici bir iç mekan tasarımına sahip. Elektrik mavisi aydınlatmaları ve markanın logosunu andıran kemerli girişi ile fütüristik bir atmosfere sahip olan mağaza, siz daha içeri adımınızı atmadan kendinizi bilim kurgu filminde hissettiriyor.

Kemerli girişinin hemen önünde bulunan ve “λ” şeklinde dizilmiş aydınlatmalar, Debrand’ın logosunun iç kısmını andırıyor. Uzaktan, kapıya doğru açıyla baktığınızda ise kemerli girişle florasan lambalar, bir bütün olarak Debrand’ın logosunu oluşturuyor. Dükkana girdiğinizde renk değiştiren ışıklara eşlik eden sesler ise, sizi tek bir adımla sıradan insandan süper kahramana dönüştürüyor.  


Uzay gemisinden ilham alınarak tasarlanmış olan mekanın birinci katı, arkadan aydınlatmalı duvarlarında asılı olan silah çeşitleriyle sizi karşılıyor. Denemek üzere bir giysiyi alırken adeta duvardan silah alıyormuşsunuz hissini uyandıran mağazada, üstünüzü değiştirdikten sonra kendinizi uzay gemisine atlayıp savaşa katılacak bir film karakteri gibi hayal edebilirsiniz.

Sizi görsel ve duyusal bir gösterinin beklediği mağazanın ikinci katı, gizemli ve siyaha boyalı birinci katının aksine, bembeyaz ve steril. Paslanmaz çelik ve yarı saydam akrilikten yapılma raflar, bu katta da uzay gemisi hissiyatını devam ettiriyor. Kıyafetleri havada duruyormuş gibi gösteren fütüristik askılara, yerden tavana kadar uzanan beyaz üzerine siyah çizgiler eşlik ediyor. Ayrıca Çin yazı karakterlerinden ilham alınarak sağ duvara işlenen Debrand logosu, Matrix’in dijital yağmurunu andırıyor. Akıllı saydam camdan yapılma deneme kabinleri, biri içeri girip kapıyı kilitlediği zaman opaklaşarak camın arkasını göstermiyor. Böylece kabinlerin müsait olup olmadığını da rahatlıkla anlayabiliyorsunuz.Ritmik olarak yerden beliren beyaz küpler, sanat eserlerini sergilemek üzere düşünülmüş. Mağaza, düzenli olarak çeşitli bilim kurgu temalı sergileri ağırlayarak, ziyaretçilerini daha da çok etkilemeyi amaçlıyor.