Bir sonraki bilgisayarınız bir bilgisayar olmayabilir

06 Nisan 2020

Dünyanın en gelişmiş mobil ekranı olarak tanıtımı yapılan yeni iPad Pro, büyüleyici ve her an etkileşime hazır hissi veren tasarımının yanı sıra bir sonraki bilgisayarınızın artık bir bilgisayar olmayacağının haberini veriyor.

11 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki farklı ebatta piyasaya sürülen yeni serinin tasarımı eski jenerasyonun çizgisinin özelliklerini taşıyor. En büyük yeniliklerden biri ise önceki modellerde olmayan gerçekliği dönüştürmenize imkan verecek profesyonel kamera sistemi.


Bu yeni donanımda 12 megapiksel F1.8 geniş açı, 10 megapiksel F2.4 ultra geniş açı ve LiDAR tarayıcı bir araya gelmiş oluyor. Bu kombinasyonu benzersiz kılan özelliklerden biri olan LiDAR tarayıcı, fotoğraflarınızın derinliğinde kusursuz sonuçlar almanın yanı sıra ortamın derinlik haritasını çıkarmayı ve gelişmiş bir artırılmış gerçeklik (AR) deneyimini de beraberinde getiriyor.


A12Z Bionic işlemciye ve 120Hz yenileme hızına sahip olan yeni iPad Pro, 3D video ve AR'de çalışmanın yanı sıra 4K video düzenleme çalışmaları için mükemmel hale getiriyor.