Birden Çok Özelliği Bir Araya Getiren Kullanım Dostu 3 Minimal Teknolojik Alet

16 Eylül 2022

Teknolojinin karmaşasından stres olanlara özel daha holistik ve kullanım dostu araçlar kullanıma sunuluyor.

İşte bu araçlardan hem günlük hayatınızı kolaylaştıracak hem de teknoloji ile olan ilişkinizi hafifletecek birkaç öneri:


reMarkable 2 - Yazım ve çizim işleri için tasarlanmış “kağıt” tabletKağıt tablet olarak isimlendirilmiş ultra-ince elektronik mürekkepli bu tablet, üzerinde yazı yazmanız için hazırlanmış kusursuz bir yüzeye sahip. Öyle ki geleneksel kağıtta yazmayı tercih eden kişileri bile kendine çekebilecek cazibesi olan reMarkable 2’nin, zamanla kullanıcılarının el yazısını bile iyileştirdiği gözlemlenmiş. Bu tablette alınan notlar hem metine çevirilebiliyor hem de 100,000 sayfaya kadar kendi sisteminde ya da Dropbox ve aylık üyelikler ile Google Storega’da belge olarak kaydedilebiliyor. 


Relish Radio -  Demans hastaları için tasarlanmıs radyoBasit bir fikirden yola çıkılarak, mükemmel bir şekilde tasarlanmış bu radyo, demans hastalarına teknolojik alet kullanımlarında kolaylık sağlıyor. DAB ve TM taşıyıcıları içeren radyo, üzerindeki panel açma, kapama, ses ayarlama, ve sadece dört önayar düğmesinden oluşuyor. Batarya kısmına takılan USB stick ve en sevilen üç kanalı kaydedebileceğiniz özelliğiyle, kullanım sırasında yanlış bir düğmeye basma riskini azaltıyor. Radyoyu tasarlayan şirket bu şekilde en basit teknolojik aleti bile kullanamayacak durumda olanların müziğe ve konuşmalara ulaşımının devam etmesini amaçlıyor.


Nokia 5710 XA Phone – FM Radio ve MP3 Player özellikli “akılsız” telefonCep telefonu sektörünün ilerlemesiyle iniş çıkışlarını gören Nokia, sektördeki oyun alanına 2000’lerde yüz binlerce satmış olan 3310’un tarzını ve modelinin basitliğini taklit eden birçok “akılsız” telefon tasarlayarak geri döndü. Retro temalı tasarlanmış son modeli de 5710 XA. Bu retro model, internet bağlantısından kaçınmış ve içerisinde MP3 player ve FM Radio barındırıyor. Ayrıca eski tarz T9 yazımına el veren basit tuş takımına sahip. Bu özellikler yetmezmiş gibi XA’nin piece de resistance olarak isimlendirilmiş kablosuz kulaklıkları, telefonun içinden kaydırılarak açılan ve şarj ömrünü çifte katlayan bölmeye yerleştirilebiliyor. Geriye sadece tek bir dikkat bozukluğu kalıyor: Müzik.