BMW’den elektrikli scooter atağı

14 Haziran 2019

Yükselişte olan elektrikli scooter trendine ünlü otomobil üreticisi BMW de sessiz kalmadı.

Elektrikli scooter’lar Avrupa ve dünyanın birçok başkentini ele geçirmiş durumda. Silikon Vadisi çalışanlarından bütün dünyaya yayılan bu trend o kadar büyüdü ki ünlü otomobil üreticileri de bu pazara adım atmaya başladı. Son olarak Alman otomobil ve motosiklet üreticisi BMW, Eylül ayında piyasaya sürmeyi planladığı elektrikli scooter’ını ilgililerin beğenisine sundu.


E-Scooter olarak adlandırılan BMW’nin son teknoloji harikası, Micro Scooter’ın yaratıcısı olan Micro şirketi ile ortaklaşa yaratıldı. Saatte 20 kilometre hıza çıkabilen ve 12 kilometrelik menzile sahip BMW E-Scooter’ın ağırlığı ise sadece 9 kilogram. Katlanabilir özelliği ile spor arabaların bile bagajına rahatlıkla sığabilen E-Scooter’da 150 watt kapasiteli elektrikli bir motor ve lityum-iyon bataryalar bulunuyor. Elektrikli scooter’ların şarj süresi ise 2 saat olarak açıklandı.

Amiral gemisi E-Scooter’ın yanı sıra BMW eş zamanlı olarak iki farklı model daha piyasaya sürecek. Şehir içi kullanım için tasarlanmış BMW City Scooter ve 12 yaşa kadar olan çocuklara yönelik olan BMW Kids Scooter farklı fiyat etiketleri ile BMW’nin yetkili mağazalarında satışa sunulacak.