BMW’nin Yeni Elektrikli Konsept Modeli

20 Şubat 2019

Los Angeles Araba Fuarı’nda görücüye çıkan Vision iNEXT ile BMW yolların ileride nasıl olacağına dair ipuçları sunuyor. Henüz uçan arabalar olmasa da, gelinen nokta oldukça etkileyici.

BMW’nin elektrikli araç serisi olan i modellerinin yanına bir konsept kardeş eklendi. Sürüş keyfinin bir sonraki dönemine ışık tutan çalışmaları, tasarım direktörü Adrian van Hooydonk ‘’BMW’nin amacı yenilik yapmak ve ilham vermek.’’ olarak özetliyor. Önümüzdeki yıllarda çoğu arabanın elektrikli olacağını varsayarsak firmaların bir yarış halinde proje üzerine proje geliştirmesi şaşırtıcı değil.

Elektrikli olmasından dolayı iç mekanındaki genişliğiyle etkileyen model, elbette X serisinden izler taşıyor,  daha fütüristik görünümlüsü diyebiliriz. Marka, müşterilerine sonsuz güven duyabilecekleri bir makina ürettiklerini dile getiriyor. Her türlü yolda evdeymişçesine yaşanan bir rahatlıktan söz ediyoruz. Tamamen elektrikle çalışan, her konuda otomatikleşmiş Vision iNEXT, seyahat deneyiminizi üst seviyeye taşıyor.

‘’Lounge’’ tarzında tasarlanan iç plan ise alışılagelmişin dışında. Yolcuların  koltukları birbirine dönebiliyor ve rahatça sohbet edebiliyorsunuz, adeta bir otel lobisinde gibi. Tuşlar yerine ise kumaşın veya ahşabın üzerinden dokunmatik sensör ile ayarlamalarınızı yapabilirsiniz. 2021’de alınabilecek olan iNEXT, teknoloji ve araba severlerin ortak tutkusu olacağa benziyor.