Boat Eurasia’da Görülmesi Gereken Tekneler

20 Şubat 2019

Dünyanın en büyük geçici mega yapısının kurulduğu Viaport Marina, deniz hakkında her türlü detayı bünyesinde barındırıyor.

Bu yıl ikinci defa Viaport Marina’da gerçekleşen Boat Show Tuzla 150’den fazla tekne, ekipman ve aksesuar firmasını bir araya getiriyor. Kapalı alanı 4 Hall’dan oluşurken, 20 metreden büyük tekneler de denizde sergileniyor. 75 bin ziyaretçi bekleyen fuar, 35 bin metrekareye yayılarak 20 günde inşa edildi. Bu kadar kapsamlı, aradığınız her şeyi bulabileceğiniz Boat Eurasia 25 Şubat tarihine kadar gezilebilir. Gitmeden önce sizin için fuardan favori teknelerimizi derledik.

Sirena 58Sektöre 64 ve 58 modelleriyle giriş yapan Sirena, gerek denizcilerin gerekse medyanın gözde isimleri oldular. Hafif ve güçlü bir gövdeye sahip olan modelde karbon hibrid parçalar tercih edildi. İki farklı iç seçeneği sunan 58, 2018 Worl Yacht Tropies’de ‘’En İyi Çıkış Yapan Tekne’’ ödülünü de kazanmayı başardı. Büyük camlarıyla aydınlık bir dünya sunan Sirena’yı görmenizi öneririz. 

sirenamarine.com.tr

Beneteau Oceanis 46.1   

Oceanis 45’in geliştirilmiş hali olan Oceanis 46.1, konforlu yelkenli arayanlar için doğru tercih. Çift dümenli, verimli planıyla ideal yaşam alanı sağlayan modelin, hem açık denizde hem de demir attığınızda keyif vereceğine şüphe yok. Türkiye’de ilk kez sergilenecek olan modelin kendini saran flok yelkeni, her şeyin kontrol edilebildiği vinçler ile kullanım kolaylığı sağlıyor. İster ailenizle ister kalabalık dost gruplarıyla 5 kamara versiyonu bulunan 46.1 yazlarınızın yıldızı olabilir.

www.beneteau.com

Absolute 58 FlyTürkiye’de ilk kez sergilenecek bir diğer tekne de Absolute 58 Fly. Mega yat lüks anlayışını kompakt bir şekilde model, teknoloji ve ergonomiyle bir araya getiriyor. Sessiz bir seyir sağlarken bir yandan da yüksek manevra kabiliyeti ve Volvo Penta D8-IPS-800 çift motoruyla adından söz ettiriyor. Panoramik manzara sağlayan camlar, bölmesiz iç alanı daha da genişletiyor. Kamara sayısı ise 3 veya 4 olarak dilediğiniz gibi değişebiliyor.

www.absoluteyachts.com

kara.boatshoweurasia.com.tr