Bodrum'u Nasıl Bilirsiniz?

06 Temmuz 2018

Bodrum'da artık yeni bir kaçış noktanız var. Edition ailesinin Bodrum'daki üyesi The Bodrum EDITION'un açılışı, tüm hafta sonuna yayılmış dopdolu bir program ile gerçekleşti.

"Benim için Bodrum, Homeros'tan beri tanık olduğumuz antik bir şehir. Ben de bir ‘yanan şiir’ yaparak denizle olan antik ilişkimizin düşüncesini kutlamak istedim, denizin sesinin antik bilinçaltımızla, antik aklımızla bağlantısını, ardından buna aşık olma hissini eklemek istedim!”

Uzun yıllardır Türkiye içindeki en tercih edilesi tatil lokasyonu olma özelliğini koruyan Bodrum’a yolunuzu düşürmek için artık çok iyi bir sebebiniz daha var.

Konfor ile doğayı müthiş bir biçimde harmanlayarak ziyaretçilerine farklı bir tatil deneyimi sunmayı amaçlayan The Bodrum EDITION’ın açılışı, 1 Temmuz’da dünyaca ünlü isimlerin katılımı ile tüm hafta sonuna yayılmış dopdolu bir program ile gerçekleşti. Sürdürülebilirliğe verdiği önem ve yerel doğaya saygısı ile diğer otellerden sıyrılan Bodrum EDITION için bir Ege ütopyası tanımlaması yapmak yanlış olmaz.

Cuma günü, otelin ev sahipliğini yaptığı iki restorandan Brava Bar’daki kokteyl ile başlayan açılışta Saadet Işıl Aksoy, Mirgün Cabas, Ümit Benan, Aslı Filinta, Meltem Cumbul, Delfina Delettrez Fendi, Robert Montgomery, Haider Ackermann, Waris Ahluwalia ve Johan Lindeberg gibi sanat dünyasının önemli isimleri yer aldı. Kokteylin ardından gece The Bodrum EDITION’un eğlence üssü, Discetto’daki partiyle devam etti.


Tüm haftasonunu kapsayan açılışı en özel ve anlamlı kılan şeylerden biri ise, Robert Montgomery’nin Cumartesi akşamı gerçekleşen performansıydı. Montgomery’nin "Benim için Bodrum, Homeros'tan beri tanık olduğumuz antik bir şehir. Ben de bir ‘yanan şiir’ yaparak denizle olan antik ilişkimizin düşüncesini kutlamak istedim, denizin sesinin antik bilinçaltımızla, antik aklımızla bağlantısını, ardından buna aşık olma hissini eklemek istedim!” diye anlattığı performans, sanatçının, Bodrum’a özel yazdığı şiirini, berrak, turkuaz denizin önünde ateşe vererek, su ve ateşin zıtlıklarından kuvvetlenen, uzun süre akılda kalacak bir performansa imza atmasıyla gerçekleşti.


ISTANBUL’74
’ün The Bodrum EDITION’da açtığı ilk pop-up mağazası, ’74ESCAPE Store ise, yalnızca bir mağaza değil, aynı zamanda bir galeri olarak otelin açılış haftasonuna farklı bir renk kattı. Mağazanın açılışa özel ilk sürprizi tasarımcı Ümit Benan ile yaptığı iş birliği oldu. ISTANBUL’74 ve Ümit Benan’ın ortak paydadaki hayallerinden doğan ’74Escape X ÜmitBenan isimli pop-up’ta tasarımcının koleksiyonundan özel parçalar ile ISTANBUL’74’ün ’74Postcards projesi için hazırladığı kartpostallara rastlamak mümkün olacak.


*’74Postcards, dünyanın dört bir yanından gönüllü sanatçıların eserlerini sınırlı sayıda basılmış kartpostallara dönüştüren ve kartpostalların satışından elde edilen gelirin tamamının, Maya Vakfı’nın travmatik olaylara maruz kalmış çocuklara yaratıcı sanat terapisi yoluyla psikolojik destek sağlanmasını amaçlayan Project Lift adlı sivil toplum projesine bağışlandığı bir proje.