BOHO ROMA

07 Aralık 2017

Roma’nın bohem Brooklyn’i Pigneto’da büyük bir hızla açılan sanat galerilerine yetişmeye çalışırken, molaya ihtiyacımız var. Şehrin en cool restoranlarıyla tanışın.

"Yemek tutkunu nomadlar için Pigneto’nun en iyi üç restoranı, semtin yollarını arşınlarken, lezzetle buluşturuyor."

Kolezyum’dan bir hayli uzak olan, aslında bir zamanların kötü repütasyonlu işçi sınıfı semti şehrin bu bohem tarafı, şimdinin mantar gibi biten sanat merkezleri, barları ve restoranlarıyla tüm sahiciliğiyle lokal havayı yerinde tutuyor ve bildiğimiz Roma’ya bir alternatif olarak duruyor. Yemek tutkunu nomadlar için Pigneto’nun en iyi üç restoranı, semtin yollarını arşınlarken, lezzetle buluşturuyor.

NECCI DAL 1924
1970’ler temalı Pigneto mekanı ilk defa, Pier Paolo Pasolini’nin 1961 yapımı filmi "Accattone" ile parlıyor. Yıllardır lokallerin hala severek gittiği, old-school mekan, taze unlu mamulleri, ahtapotlu, domatesli ve zeytinli paccheri’siyle ziyaret edilmeye değer.


YEAH! PIGNETO
Önce cafe-barın en iyiler listesinden istediğiniz aperatifi seçin; daiquiri’den margarita’ya kadar her şey mevcut. Ve sonra, harika plak koleksiyonlarından bir plak seçin ve istediğiniz şarkıyı dinlemeye başlayın. Pigneto’da keyif yaparken bir de bakmışsınız, bir müzik grubunu canlı yakalamışsınız!


ROSTI
Bu eski tamirci dükkanı, şimdi sosyalleşmek, hafta sonu brunch’ı ya da lokallerin deyimiyle “büyükanne yemeği” için harika bir bahçeli kafe. Uzun sohbetli yemekler için tercih edilebilecek harika bir mekan olan Rosti’nin odun kömüründe pişen pizzaları ve agnolotti’leri, lokal pazardan alınan taze ürünlerle yapılıyor.