Bollinger Motors’dan elektrikli kamyon

25 Ekim 2019

Amerika merkezli Bollinger Motors’un tanıttığı elektrikli motora sahip pick-up’ı B2 321 kilometre menzil ve yüksek arazi kabiliyetiyle sınıfının ilk örneği.


Elektrikli otomobillerin yavaş yavaş otobanları ele geçirmesi arazi aracı üreticilerini de harekete geçirdi. Bu yılın başında tanıttığı “B1 Sport Utility Truck” ile sektörün ilk elektrik motorlu pick -up’ını üreten Michigan merkezli otomobil ve SUV üreticisi Bollinger Motors bir adım daha ileri giderek B2 ile dört kapılı ve elektrik motorlu ilk pick-up’ı piyasaya sürdü.


Yaklaşık 614 beygir gücü üretebilen, iki adet elektrik motora sahip olan B2 gücünü yaklaşık 614 beygir gücü üretebilen ve tek sarj ile 300 kilometrenin üstünde bir yolculuk vadeden iki elektrikli motordan alıyor. Motorlar hızlı şarj sistemi ile 75 dakikada tamamen şarj olabiliyor.

 0’da 100’e 4.5 saniyede çıkabilen bu son teknoloji pick-up 5.201 kiloluk bir taşıma ve 7.500 kiloluk çekme kapasitesine sahip. Standartta yerden 39 santimetre yüksek olan aracın bu değeri 51 santimetreye kadar artırılıp 25 santimetreye kadar düşürülebiliyor.Bollinger Motors elektrikli motorunun dışında B2 ile birçok yeniliği de kullanıcılarına sunuyor. Klasik bir motora sahip olmayan ve cam bölmeleri sayesinde çok amaçlı kullanılabilen B2 aynı zamanda kendinden daha uzun malzemeleri taşıyabiliyor.