Boot Düsseldorf’un En İyileri

10 Şubat 2019

Genelde tekneleri, botları, deniz oyuncaklarını ait oldukları yerde görmek isteriz. Tabii eğer kışın ortasında araştırma yapmaktan bahsediyorsak durum değişebilir.

Eminiz ki deniz tutkunlarının favori tek bir kapalı alanı var; Boot Düsseldorf. Bu yıl 50. Yaşını kutlayan fuar gerek tecrübesiyle gerekse tatmin eden içeriği ile radarımıza yine takılıyor. 1.900 katılımcı marka ve 18 ayrı holüyle başlı başına bir seyahati hakeden sergi, kulvarının en büyüğü olmaya devam ediyor.

 Pershing 8X


Hız ve peformans tutkunlarının ortak paydası olan Pershing, X Jenerasyonu olarak adlandırdıkları serilerinden 8X’i fuarda meraklılarıyla bir araya getirdi. Tamamen karbon ve hafif bedeniyle istediğiniz hıza rahatlıkla ulaşan tasarıma Fulvio De Simoni de açık planı ile ferah bir dokunuşta bulunmuş. 83 feet uzunluğundaki tekne 48 knot hıza kadar çıkabiliyor.

pershing-yacht.com

Swan 65Swan 65’ten söz ederken performans kelimesinin yanına bu sefer asaleti koyuyoruz. Üç değişik kurulum seçeneği olan tekne Germán Frers imzası taşıyor. Hem yarış hem de normal kullanım için ideali sunan model, ihtiyacınıza göre şekillenebiliyor. Klasik Swan kurulumunda dilerseniz mürettebat odası, kokpit, yatak odaları, salon ve mutfakta değişiklik yapıp kendinize uygun hale getirebilirsiniz. Sessiz keyifli bir seyir ve modernizm peşindeyseniz Swan 65 aradığınız tekne olabilir.

swan65.nautorswan.com

Princess Y85


İngiliz tersane Princess’ın ses getiren tasarımlarından biri olan Y85, boyundan fazlasını sunuyor. Son yılların favori tasarım dokunuşu olan gövdedeki camlarla beraber salonun adeta sonsuz camları gün ışığından yüksek fayda sağlarken bir yandan da estetik görünüme katkıda bulunuyor. Flybridge’de akşamüstü içkinizi yudumlayıp güneşin batışını izlerken gece ise arka tarafta yer alan oturma alanında keyif yapabilirsiniz. En önemli detay ise Princess Y85 modelinin 33 knot hıza kadar çıkabilmesi, bu durumda bir yere geç kalmanız söz konusu olamaz.

princessyachts.com