Borusan Sanat çevrimiçi yayınlarına devam ediyor

11 Ocak 2021

Borusan Sanat, 14 Ocak Perşembe günü saat 14.00’te Borusan Klasik’ten canlı yayınlanacak ve Cemi’i Can Deliorman’ın yöneteceği; ayrıca borusansanat.tv’de 17 Ocak Pazar saat 11.30’da erişime açılacak “Tamamıyla Beethoven” konserleriyle çevrimiçi yayınlarına devam ediyor.

Borusan Klasik’te canlı radyo konserleriyle dinleyicisiyle buluşan BİFO, 2021 yılının ikinci konserinde muhteşem bir 20. yüzyıl repertuvarıyla dinleyicilerin karşısına çıkacak. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şefliğini yürütmekte olan Cemi’i Can Deliorman’ın BİFO’yu yöneteceği yılın ikinci radyo konserinde, geride bıraktığımız yüzyılın dönüm noktalarını belirleyen bestecilerden bir seçki sunulacak.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın en genç şefi olan Cemi’i Can Deliorman’ın yönetiminde; 20. yüzyıla derin izler bırakan Stravinsky, Schönberg ve Ligeti’nin yapıtlarından bir seçkinin sunulacağı konser Borusan Klasik’ten canlı yayınlanacak. 14 Ocak Perşembe günü saat 14.00’te başlayacak konser öncesinde, saat 13.40’ta müzik yazarı Serhan Bali dinleyicilerle bir araya gelecek.


Borusan Quartet borusansanat.tv’de!


3 Ocak tarihinde yayın hayatına başlayan borusansanat.tv, izleyicileri çevrimiçi ücretsiz konser kayıtlarıyla buluşturmaya devam ediyor. 17 Ocak Pazar günü 11.30’da yayınlanacak sıcak ve samimi dörtlü Borusan Quartet’in yer aldığı kayıt, büyük besteci Beethoven’a bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Bestecinin her döneminden incelikle seçilmiş yaylı çalgılar dörtlüleri izleyicileri Beethoven’ın üretim dünyasına çağırıyor. “Tamamıyla Beethoven” adını taşıyan bu konserin, konser öncesi kayıdında ise genç ve başarılı şef Nisan Ak, keyifli sohbetiyle izleyicilere seslenecek.
 “Borusan Müzik Evi” takipçilerine Borusan Klasik’ten ulaşmaya devam ediyor.

15 Ocak Cuma günü saat 23.00’te Jonah Parzen Johnson özel olarak hazırladığı ve sunduğu programla yayında olacak. “Borusan Müzik Evi”, kaçıranlar ve tekrar dinlemek isteyenler için Pazar 21.00 ve Cuma 12.00’de tekrar yayınlarıyla Borusan Klasik’te.

 
CANLI RADYO YAYINI / Borusan Klasik
14 Ocak 2021 Perşembe
13.40 Konser Öncesi Söyleşi: Serhan Bali

Yayın Mekânı: Borusan Oto İstinye 9.55 Salonu


Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası
Cemi’i Can Deliorman şef

STRAVINSKY Re Majör Konçerto (Basel Konçertosu)
SCHÖNBERG 1. Oda Senfonisi, Mi Majör, Op. 9
LIGETI Oda Konçertosu


ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

17 Ocak Perşembe 11.30
Borusan Quartet
BEETHOVEN: 1. Yaylı Çalgılar Dörtlüsü, Fa Majör, Op. 18: Adagio affettuoso ed appasionato
BEETHOVEN: 5. Yaylı Çalgılar Dörtlüsü, La Majör, Op. 18: Allegro
BEETHOVEN: 10. Yaylı Çalgılar Dörtlüsü, Mi bemol Majör, Op. 74: Adagio ma non troppo
BEETHOVEN: 11. Yaylı Çalgılar Dörtlüsü, Fa minör, Op. 95: Allegretto ma non troppo-Allegro assai ma serioso
BEETHOVEN: 13. Yaylı Çalgılar Dörtlüsü, Si bemol Majör, Op. 130: Cavatina. Adagio molto espressivo
BEETHOVEN: 14. Yaylı Çalgılar Dörtlüsü, Do diyez minör Op. 131: Allegro