Bose’dan yeni akıllı ev asistanı

29 Ağustos 2019

Bose’un Google Assistant, Alexa, Spotify Connect ve AirPlay 2 gibi uygulamalarla uyumlu yeni hoparlörü akıllı evlerin vazgeçilmezi olmaya aday.


Yapay zekanın gelişmesiyle, Alexa ve Siri gibi sanal asistanlar akıllı telefonlardan sonra evlerde de günlük hayatın bir parçası haline geldi. Akıllı ev konseptinin daha geniş kitlelere ulaşması sonucunda teknoloji şirketleri bu konuya daha fazla yatırım yaparak Google, Apple ve Amazon gibi şirketlerin tekelini kırmaya çalışıyor. 


Bu şirketlerden biri de yüksek ses kalitesi ile bilinen ve hoparlör denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Bose. Bose Portable Home Speaker ismi ile tanıtılan yeni hoparlör aslında alışılagelmiş bir ses teknolojisinden daha çok akıllı bir asistan görevi görüyor. Bose’un akıllı hoparlörü, kablosuz internet ve Bluetooth bağlantısı ile Google Assistant, Amazon Alexa, AirPlay 2 ve Spotify Connect gibi popüler uygulamalar ile direkt bağlantı kuruyor. Spotify Connect teknolojisi ile Spotify hesabınızdaki listeleri dinleyebilirken, AirPlay 2 ile Apple cihazlarınızdan müzik aktarabiliyor ve evinizi akıllı bir eve dönüştürebiliyorsunuz. 


Bose Portable Home Speaker akıllı hoparlör 360 derece ses verebilen silindirik bir yapıya sahip. Sadece bir kilogram ağırlığında olan hoparlör tepesindeki basit kulp sayesinde de istediğiniz her yere sizinle birlikte gelebiliyor. Anodize edilmiş alüminyum kaplamaya sahip olan hoparlör için klasik bir tasarım benimsenmiş. Su geçirmez özelliği sayesinde ise yağmurlu bir günde açık havada müzik keyfine devam etmek isterseniz, Bose’un bu akıllı hoparlörü sizi yarı yolda bırakmıyor. 


USB girişinden şarj edilebilen akıllı hoparlör aynı zamanda batarya ömrü ile de önde çıkıyor. Çok kısa bir zamanda şarj olabilen cihaz, tek şarj ile 12 saate kadar dayanabiliyor. Eylül ayının ikinci haftası piyasaya sürülecek olan Bose Portable Home Speaker’ın etiket fiyatı ise 350 dolar.