Bowie’nin Lazarus’u Yeniden

22 Mart 2018

David Bowie’nin elinden çıkan müzikal Lazarus, filme alınmış versiyonuyla yeniden 2 Mayıs tarihinde gösterimde olacak.

"Henry Hey tarafından yeniden düzenlenen Lazarus’un müzikleri, Bowie’nin kataloğundaki 20 şarkıdan oluşuyor."

David Bowie ve Enda Walsh tarafından, 2016 yılında sanatçının ölümünden hemen önce yaratılan müzikal Lazarus şimdi, 2 Mayıs tarihinde Brooklyn’deki Kings Theatre’da, filme alınmış versiyonunun prömiyerini yapmaya hazırlanıyor. Tek gecelik bu özel gösterimin biletleri iki gün önce, yani 20 Mart tarihinde satışa çıktı, o yüzden elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ederiz. Müzikalin Londra prodüksiyonundan yaratılan filmin müzikleri, 7 parçalık bir müzik grubu tarafından yaratıldı.

Henry Hey tarafından yeniden düzenlenen Lazarus’un müzikleri, Bowie’nin kataloğundaki 20 şarkıdan oluşuyor. The Kings Theatre prezantasyonunda yer alacak listede yer alan şarkılar, “Heroes,” “Changes”, “Life On Mars?,” ve farklı albümlerden alınan “Always Crashing in the Same Car” ve “It’s No Game (Part 1),” ve özel olarak bu şov için yazılan dört şarkı “Lazarus,” “No Plan,” “Killing a Little Time,” “When I Met You”.

Müzik grubunda ise müzikal direktör/aranjör/klavyeci Henry Hey, keyboard’cu/gitarist JJ Appleton, davulcu Brian Delaney, saksafoncu Lucas Dodd, basçı Fima Ephron, tromboncu Karl Lyden ve gitarist Chris McQueen yer alıyor. Filmin kastında, müzikalin başrolündeki Thomas Jerome Newton karakterini canlandıran Michael C. Hall, Amy Lennox, Sophia Anne Caruso, Michael Esper ve Jamie Muscato yer alıyor. Lazarus’un ilham kaynağına gelince; Bowie ilhamını  Walter Tevis’in kitabı “The Man Who Fell to Earth”den alıyor ve Michael C. Hall, 1976 yılında Bowie’nin aynı isimli kitabın film adaptasyonunda canlandırdığı karakteri canlandırıyor.

Müzikalin film gösteriminden elde edilecek olan tüm gelir, Brooklyn Müzisi’nde her ay, ‘Public Programs’ adı altında gerçekleşen düzenli olarak gerçekleşen konuşmalar, performanslar ve gösterimlerin yararına bağışlanacak.