Brooklyn Domino Park’ta Sosyal Mesafeyi Sağlayan Daireler

20 Mayıs 2020

New York şehri yetkilileri, sosyal mesafeyi sağlamak için Brooklyn Domino Parkı'ndaki çimlerin üzerine beyaz daireler çizdi.

Girişim, ziyaretçilere güvenli sosyalleşme alanlarını belirleyen ve açık havada zaman geçirebilecekleri görsel bir rehber sunuyor.

Kalabalıklardan kaçınmak ve sosyal mesafeyi sağlamak için, New York şehir yetkilileri Brooklyn Domino Park'ın çimlerin üzerine beyaz daireler çizdi. Girişim, ziyaretçilere güvenli sosyalleşme alanlarını sınırlandıran, gerekli mesafeyi korurken açık havada güneşlenebilecekleri ve açık havada zaman geçirebilecekleri görsel bir rehber sunuyor.


2018'de halka açılan Brooklyn'in Domino Parkı, James Corner Saha Operasyonları tarafından tasarlanan ve İki Ağaç tarafından inşa edilen çeyrek millik bir sahil parkı. River Caddesi’nin yanında konumlanan Domino Park, Manhattan’ın ikonik silüetinin manzarasına sahip olan sahile doğrudan erişim rotası sağlıyor.


Bir basın toplantısında kentin belediye başkanı Bill de Blasio, koronavirüsle mücadele talimatlarının New York şehri içinde Haziran ortasına kadar rahatlamaya yönelik olduğunu ancak plajların ve halka açık havuzların kapalı tutulacağını belirtti. Buna ek olarak, Central Park, Hudson River Park ve Domino Park gibi büyük parkların bazı kalabalık alanlarına erişimin sınırlı olacağını ve vatandaşların mesafe kurallarına uymasını sağlamak için plajlar gibi diğer yerlerde gözetimin güçlendirileceğini belirtti. 


Fotoğraflar: Marcella Winograd