Bu Hafta Rotamız Güney Afrika’nın Şarap Diyarı Franschhoek’e Çevriliyor.

24 Mart 2019

Franschhoek, tatil anlayışı doğa yürüyüşleri ve huzur olan seyahat severlerin kendilerini yeniden keşfedecekleri bir bölge…

Cape Town’ın dışında yer alan ve şarap üretimiyle ünlünen olan yer Franschhoek'te yemyeşil manzaralar ve lezzetli yemekler eşliğinde şarap tadımları yapabilir, bir yandan da kendinizi doğal yaşamın büyülü dünyasına bırakabilirsiniz. 

 

Franschhoek’te sizi binanın etrafını saran sarmaşıklar ve etrafta gezen kuğular eşliğinde kırsalın ortasında yer alan bir çiftlik, otel ve spa olan Babylonstoren karşılıyor. Bölgeyi gezmek için ise en ideal saat sabah 10.00 civarı. 

 

Gezintiye şarap bağlarından başlayabilirsiniz. Şarap bağları o kadar büyük bir alana yayılmış ki tamamını ancak tramvay ile ziyaret edebiliyorsunuz. Burada yapacağınız şarap ve et tadımları tatilinizin en mükemmel anlarından olmaya aday. Geceyi burada geçirmek isterseniz odaların son derece sofistike vurgularla zarif bir şekilde dekore edildiğini farkedeceksiniz.  Burada el yapımı ürünler satan dükkanlara ve antikacılara rastlamak mümkün. Üzüm bağlarının ötesinde, Mont Rochelle Doğal Koruma Alanı da keşfedilmeye değer. Burada herkesin yürüyüş temposuna uyacak alternatif yollar var. Franschhoek, Cape Dutch tarzı mimarisiyle ‘dolu bir çikolata kutusu kasabası’imajı veriyor.

 

Leeu Estates bölgesi ise kendini ruhen dinlenme altına almak isteyenler için kalınabilecek en ideal yer. Etrafındaki manzara, dağları çevreleyen bakımlı bahçeler eşliğinde bütün bir haftanın yorgunluğunu ve stresini burada atabilirsiniz. 
Lezzetli menülerini yemek odasının baktığı muazzam manzara eşliğinde tadabileceğiniz restoranlarda kolayca rezervasyon yapabilirsiniz. Saf lüksten başka bir arayışı olmayanlar ise Franschhoek merkezinin biraz ötesinde ve üstünde yükselen La Residence’ı tercih edebilirler. Franschhoek, tatil anlayışı doğa yürüyüşleri, sükunet ve huzur olan seyahat severlerin kendilerini yeniden keşfedecekleri bir bölge…