Bu otele giderken bavul hazırlamanıza gerek yok

02 Mart 2020

Bahamalar’ın bembeyaz kumlarına kurulmuş olan Ocean Club’ın konuklarından tek bir isteği var: Valiz toplama derdine bile kapılmadan anın tadını çıkarmanız.

1962’de açılan ve Four Seasons oteller zincirinin bir parçası olan Ocean Club Golf Course, sekiz kilometrelik sahil şeridi, bembeyaz kumların üzerine kurulmuş olan beach’leri, Versailles Sarayı’ndan ilham alan 14 hektarlık bahçesi ve Balili terapistlerin hüküm sürdüğü spası ile yer yüzündeki bir cennetten farksız. Konuklarına en üst düzeyde bir tatil deneyimi yaşatmayı amaçlayan bu ayrıcalıklı otelin en önemli özelliği ise ziyaretiniz için bavul bile hazırlamanıza gerek olmaması.

Tatile çıkmak her ne kadar kendine zaman ayırmak, dinlenmek ve enerjinizi geri toplamak için mükemmel bir mola anlamına gelse de bazen bavul hazırlamak bile bir işkenceye dönüşebiliyor. Konuklarının kafalarını hiçbir şeye yormadan sadece anı yaşamasını isteyen Ocean Club konuklarına “No Luggage Required” (Bavul Gerekmez) isimli bir paket sunuyor. Üç farklı seçenekte oluşan bu paketi seçen konuklar bavullarını bile hazırlamadan Bahamalar’a uçarak turkuaz renkli denizin keyfini çıkartıyorlar. Vardıklarında ise gerekli olan bütün kıyafet, ayakkabı ve aksesuar ihtiyaçları Carlo Milano’nun butiğinde karşılanıyor. Etro, Roberto Cavalli, Versace, YSL, La Perla, Bottega Veneta, Christian Louboutin, Tom Ford ve Chopard gibi markalar ile çalışan butikte ise yok yok.

Yüksek modanın nabzını tutan kardeşler Rodney ve Carlo Chee-A-Tow tarafından işletilen ve dünyanın en ünlü markalarının son koleksiyonlarını sergileyen butik küçük yaşlarından beri ünlü modaevlerinin defilelerini ön sıradan takip eden Rodney ve Carlo’nun stil anlayışını da yansıtıyor. Konuklarının tatil gardıropları ile birebir ilgilenen kardeşler sahil kenarında giyeceğiniz terlikten akşam yemeğinde tercih edeceğiniz kol saatine kadar her ayrıntıyı düşünüyorlar.


Tabi ki bütün bu tatil gardırobunu yaratmak için Ocean Club’ın konuklarından küçük bir isteği oluyor. Otel, internet üzerinden gönderdiği bir form aracılığı ile konuklarının gelmeden birkaç soruya cevap vermesini istiyor. Bu formda konuklar hangi stillerden hoşlandıklarını ne tarz aksesuar takmak istediklerini ve hatta istedikleri markaları bile belirtebiliyorlar. Carlo Milano’nun stilistleri de konuklar daha otele varmadan gardıroplarını hazırlamış oluyorlar.

Ocean Club’un bavul gerektirmeyen paketinin altında üç farklı seçenek sunuluyor. Kişi başı 7,500 dolardan başlayan fiyatı ile “Beachgoer” seçeneği kısa geziler için ideal. Sadece güneşin tadını çıkarmak isteyenler için tasarlanmış bu seçenek için Carlo Milano konuklara sahilde giyecekleri ve kıyafetleri ve gündüz kombinlerini hazırlıyor. Hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenleri hedefleyen “Weekender” paketi ise sahilde giyeceğiniz kıyafetlerin dışında hem gündüz hem de geceye uyarlanabilecek bir kombin sunuyor ve konuklara kişi başı 15 bin dolara mal oluyor. “Jetsetter” paketi ise tatilini eksiksiz bir gardırop ile geçirmek isteyenler için. 50 bin dolarlık bu paketin içinde sahil görünümün dışında gündüz, akşam ve gece için farklı kombinler sunuluyor. Bu paketi seçen konuklar aynı zamanda bütün bu kıyafetleri evlerine kendileri taşımak zorunda da kalmıyor. Ocean Club “Jetsetter” seçeneğini seçen konuklar için yeni gardıroplarını ücretsiz olarak evlerine gönderiyor.