Bu yaz sıra dışı bir spa deneyimine hazır olun

31 Ocak 2020

Güney İtalya’nın masmavi denizinin yanı başına kurulmuş olan Borgo Egnazia alışık olmadığınız bir inziva deneyimi vadediyor.


Güney İtalya muhteşem yaz tatilleri için en çok tercih edilen destinasyonlardan olabilir ama Borgo Egnazia ile artık o çok ihtiyacınız olan inziva ve spa deneyimi için de eşsiz bir tatil bölgesi. Bembeyaz kumların ve masmavi Akdeniz’in yanı başına kurulmuş olan Borgo Egnazia müşterilerine sunduğu beş günlük “Blue Zones Retreat” isimli inziva deneyimi ile uzun ve sağlıklı bir ömür için daha önce denenmemiş teknikleri deniyor.

İnziva ve spa deneyimlerine daha önce katılanların da bildiği üzere genelde bu programlar yoğun bir egzersiz programı, tatsız menüler, uzun süren meditasyonlar ve zaman zaman DNA testlerine dayalı sağlık danışmanlığı sunarlar. Borgo Egnazia ise katılımcılarına hayattan zevk almaları için gerekenleri sunuyor.

Borgo Egnazia’nın bu inziva deneyimi boyunca en çok önem verdiği nokta konuklarının otelin organik çiftliğine yapacakları gezi. Programın yöneticileri sağlıklı ve uzun bir yaşamın mideden geçtiklerine inandıkları için konuklarına mutlaka organik çiftliğe uğramalarını öğütlüyor. Katılımcılar çiftliği gezdikten sonra akşam yemeklerinde yiyecekleri domates, salatalık ve diğer sebze, meyveleri kendileri toplayabiliyorlar ve topraklar iç içe olmanın keyfine varıyorlar.

Öncelikle otelin açık alanına kurulmuş olan restoran alışılagelmiş spa’ların aksine katılımcılara şarap uzmanı Giuseppe Cupertino’nun seçtiği şarap menüsünün eşlik ettiği egzotik bir menü sunuyor. Çadır görünümlü iç tasarımı sayesinde Fas’ın ünlü açık pazarlarına benzeyen bu restoranın asıl amacı inziva katılımcılarına uzun bir ömür için sağlıklı bir menü sunarken damak zevklerine de hitap etmek. Kısacası Borgo Egnazia’da inziva deneyimi iyi yemek, huzurlu yaşam ve unutulmaz bir Akdeniz deneyimi demek.