Bulgari, Roma'daki yeni otelini duyurdu

09 Temmuz 2020

Bulgari Hotel Roma, Campo Marzio semtinin kalbinde, İspanyol Merdivenleri, Via del Corso ve Via Condotti'deki Bulgari merkez ofisine birkaç dakika mesafede yer alacak.

2022'de açılması planlanan Bulgari Hotel Roma, “Bulgari'nin evine bir övgü ve onun için en büyük ilham kaynağı” olarak tanııldı. Bulgari Hotel Roma, 1930'lardan itibaren Roma'nın en ikonik simgelerinden ikisi olan Ara Pacis ve ilk Roma Imparatoru olan Augustus’un Mozolesine bakan modernist bir binada yer alacak. Bulgari CEO'su Jean-Christophe Babin bir videoda şirketin birkaç yıl boyunca Roma'da yeni bir yer aramakta olduğunu söyledi.


Tüm Bulgari mülkleri gibi, İtalyan mimari firması Antonio Citterio Patricia Viel, hem binanın restorasyonundan hem de yeni Bulgari Hotel Roma'nın iç tasarımından sorumlu olacak. Otel, çoğu süit olan 100'den fazla odaya ve Michelin yıldızlı şef Niko Romito ve The Bulgari Bar'ın küratörlüğünü yaptığı Il Ristorante'a ev sahipliği yapacak. Diğer olanaklar arasında 65 metrelik bir havuz, 10.700 metrekarelik bir spa, mücevher tarihine adanmış bir spor salonu ve kütüphane yer alacak.


Koyu sarı Traverten mermeri ve yanmış kırmızı tuğla gibi malzemeler İmparator Augustus'un Antik Romasına olan bağlantıyı vurgularken, hem modern hem de antik sanatın dönen bir koleksiyonu, Ebedi Şehrin tarihini dünyanın sanat ve kültür beşiklerinden biri olduğunu vurgulayacak. Açıldığında, Bulgari Hotel Roma, şirketin portföyündeki 10. otel olacak.