Bulutların arasında bir havuz

14 Şubat 2020

Mimarlık şirketi NOA’nın İtalya’da inşa ettiği gökyüzü havuzu, kayak severlere ve dağcılara yorgunluklarını atmaları için ilginç bir alternatif sunuyor.

Güney Tirol bölgesi Kuzey İtalya’da ve tam da Avusturya’nın güney sınırında yer alıyor. Her ne kadar Milano, Roma ya da Venedik gibi bir İtalyan turizm merkezi olmasa da bu dağ kenti özellikle dağcıların ve kayak severlerin favori destinasyonları arasında yer alıyor. Como Gölü ve Garda Gölü’ne de yakınlığı sebebiyle doğa ile iç içe olmayı sevenlerin de tatil rotasında bulunan Güney Tirol’ü ziyaret etmek için artık bir sebebiniz daha var: Hotel Hubertus’un yeni gökyüzü havuzu.

İtalya merkezli mimarlık firması NOA Architects tarafından Hotel Hubertus tarafından inşa edilen gökyüzü havuzu etkileyici görüntüsü ile bölgeyi ziyaret edenlerin dikkati çeken bir kent simgesi haline geldi. Alp Dağları’nın bir uzantısı olan Kronplatz Dağı’nın eteklerine kurulmuş olan gökyüzü havuzu yerden 12 metre yükseklikte konumlandırılmış. Otelin renovasyon projesi dahilinde inşa edilen havuz aynı zamanda Hotel Hubertus için geçmiş ile gelecek arasında da bir köprü oluşturuyor.

Bir sonsuzluk havuzu olarak tasarlanan ve sınırlarını ilk bakışta görmenin zor olduğu havuz 25 metre uzunluğunda ve 5 metre genişliğinde. Havuzun derinliği ise 1,30 metreden başlıyor ve 1,70 metreye kadar derinleşebiliyor. Bölgenin doğasıyla birleşmesi amacı ile doğadaki tonlar ile inşa edilmiş olan havuzun alt kısmı camdan yapıldığı için havuzu deneyimleyenler de kendilerini gökyüzünde uçuyor gibi hissediyorlar.