Burberry, Jeju Adası’nda yenilikçi bir deneyim sunuyor

22 Kasım 2021

İngiliz moda evi Burberry, Güney Kore’deki Jeju Adası’nda mimari ve modanın doğa ile teknolojinin buluştuğu hayali bir dünya hissi yaratan pop-up mağazasını açtı.

İngiliz moda evi Burberry, Güney Kore’deki Jeju Adası’nda mimari ve modanın doğa ile teknolojinin buluştuğu hayali bir dünya hissi yaratan pop-up mağazasını açtı. Markanın kurucusu olan Thomas Burberry, gabardin kumaşı icat ederek modaya farklı bir boyut getirmesiyle tanınıyor. Burberry mirası ve kimliğinin daima bir parçası olan bu öncü ruh, Burberry’nin bu olağandışı pop-up mağazasıyla yeniden kendini gösteriyor. 


Gelecekten bir dünyanın parçası hissi veren yapı, Halla dağının eteğinde yer alan yapı, şekli ve yansımalarıyla doğa ile bütünleşiyor. Aynalı cephesi ile gökyüzünü ve dağları kusursuz bir şekilde yansıtarak bulunduğu alanın bir parçası haline geliyor. Yalnızca dış tasarımıyla değil, yapının içerisinde de dijital ve fiziksel dünyanın bir araya geldiği bir deneyim ziyaretçileri bekliyor. Maotik, Cao Yuxi ve Lia Jiayu’nun filmlerinin gösteriminin yapıldığı oda ise sanatsal ve dijital bir dünyaya davet ediyor.


Yaratılan bu inovatif alanında sunulan, suya dayanıklı, yeni gabardin kumaştan üretilen dış giyim koleksiyonu ise markanın yenilikçi ruhunu tamamlıyor. Birleşik Krallık'ta üretilen gabardin, şişme montlar, tişörtler, etekler ve pantolonlar dahil olmak üzere birçok farklı parçada kendini gösteriyor. Ziyaretçilerin, artırılmış gerçeklik lensini etkinleştirmek için bir TikTok QR kodunu taramaları sonucu erişebildikleri, gökyüzünde köpekbalıklarıyla dolu bir sahnenin de oluştuğu bu enteresan deneyim, teknolojiyi ve küresel yenilikleri merkezine alıyor.