Burberry Monogram: Geleneksel ve modernin uyumu

24 Mayıs 2019

Burberry’nin ilk monogram koleksiyonu için Gigi Hadid dört farklı karakter canlandırdı.

İlk defa bir monogram koleksiyonu ile karşımıza çıkan Burberry, bu tarihi kampanya için Gigi Hadid ile çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan kampanya fotoğraflarında Hadid "the boy", "the gentleman", "the girl" ve "the lady" olmak üzere dört farklı karaktere büründü.

Burberry için ilk kez Şubat 2019’da podyuma çıkan ve kariyerinde ilk defa Burberry’nin kreatif direktörü Riccardo Tisci’yle birlikte çalışan Hadid kampanya için oldukça heyecanlı.  
Köklü İngiliz modaevinin başına 2018’de geçen İtalyan modacı Tisci, Burberry için geçtiğimiz sezonda yarattığı koleksiyonlar ile değişimin sinyalini vermişti. Instagram hesabından “TB” hafilerinin yer aldığı yeni monogram logosunu geçtiğimiz günlerde paylaşan Tisci, klasik Burberry desenine getirdiği yorumla beğeni toplamıştı. Gigi Hadid gibi sosyal medya etkisi yüksek bir modelle anlaşan Tisci yeni kampanyanın markaya gençlik aşılamasını umuyor.

Burberry’nin yeni TB Monogram koleksiyonu 22 Mayıs’tan itibaren dünya çapında seçili mağazalarda ve markanın internet sitesinde satışa sunuldu.