Burberry, WeChat Uygulaması ile interaktif mağaza deneyimi sunuyor

04 Ağustos 2020

Burberry, Shenzhen'deki ana mağazası için, teknoloji şirketi Tencent'in WeChat uygulaması ile iş birliği yaparak ziyaretçilerine interaktif bir alışveriş deneyimi sunuyor.

İngiliz moda markası ve Çin'in en büyük sosyal medya şirketi, Shenzhen'in büyüyen teknoloji itibarına uygun bir mağaza tasarlamak için işbirliği yaptı.


Alışveriş yapanlar, Shenzhen'in MixC geliştirmesindeki mağazayla etkileşim kurmak için Çinli bir mesajlaşma ve sosyal medya uygulaması olan WeChat'i kullanıyor.


Tencent ve Burberry, WeChat aracılığıyla açılan özel bir mini program üretti. Uygulama aracılığıyla alışveriş yapanlar, üç temalı soyunma odasından birini rezerve edebilir, kıyafetleri önceden seçebilir ve denerken kendi müziklerini çalabilir. Ayrıca bu programı tesis bünyesindeki kafede bir masa rezervasyonu yapmak ve stilistler ve diğer hizmetlerle randevu almak için kullanabilirler.


Katılımı teşvik etmek için program, hayvan avatarı ve kafe menüsünde özel yemekler için yeni karakterler ve kıyafetler gibi özel içeriğin kilidini açan "sosyal para birimi" kazanmak için bir ödül sistemine sahip.


Tüm ürünler, projeyi şekillendirmek için daha fazla bilgi ve görsel ipuçları görüntülemek için taranabilen ve kullanıcıya içeriğin kilidini açmak için daha fazla puan veren QR kodları yer alıyor. Etkileşimli pencere ekranı şu anda Burberry'nin Sonbahar Kış 2020 gösterisi için pistin heykelsi bir rekreasyonu. Aynalar ve ekranlar, kullanıcıların etkileşimde bulundukları sırada hareketlerini yakalar ve kullanıcıların telefonlarını yakalayıp paylaşabilir.