Burberry’den antimikrobiyal yüz maskeleri̇

25 Ağustos 2020

İngiliz moda markası Burberry, antimikrobiyal teknolojiyle işlenmiş kumaştan yüz maskeleri tasarladı. Maskelerin satışından elde edilen geli̇rleri̇n bi̇r kısmı Burberry Vakfı Covid-19 fonuna bağışlanacak.

İngiliz moda markası Burberry resmi olarak yüz maskeleri sunan ilk lüks moda evi oldu. Maskeler, Burberry'nin imza vintage kare desenine sahip olup bej veya açık mavi renk tonlarında satışa sunulacak.


Fazla kumaşlardan sürdürülebilir bir şekilde üretilmiş ve antimikrobiyal teknolojiyle geliştirilmiş her maske aynı zamanda uygun bir seyahat çantasıyla birlikte geliyor. Yeniden değerlendirilen kumaşların kullanımı, moda evinin İlkbahar / Yaz 2020 şovundaki sürdürülebilir malzemelerle yeniden yaratılan koleksiyon ReBurberry Edit'in lansmanını takiben sürdürülebilirlik çabalarında da bir devamı işaret ediyor.


Burberry, yüz maskelerinden elde ettiği kârın yüzde 20'sini, gıda bankalarına ve sağlık kuruluşlarına Kişisel Koruyucu Ekipman bağışlayan hayır kurumu Burberry Vakfı'nın COVID-19 Topluluk Fonu'na bağışlayacak.