Burberry’den Doğaya Yolculuk

22 Haziran 2020

İngiliz moda evi Burberry, İlkbahar/Yaz 2021 koleksiyonunu bu yılın Eylül ayında sunmayı bir açık hava defilesi olarak planladığını açıkladı.

Moda evinin yaptığı açıklamaya göre, “Burberry in Nature” adlı deneyim, etkinliği herkesin dijital olarak deneyimleyebileceği "İngiliz dış mekanlarında etkileyici bir gösteri" olacak.Açıklama ise söyle devam ediyor: “Şimdi her zamankinden daha fazla yeniden düşünmek ve üretmek zorundayız. Bugün kurucumuz Thomas Burberry'nin temellerini attığı moda yaklaşımımızı yeni ifade biçimleriyle yeniden tanımlıyoruz. Kendimizi doğanın saflığına ve sadeliğine bakıyoruz.”


“İnsanlar olarak hep doğa ile derin bir bağımız oldu. Olağanüstü güzelliği karşısında hayretler içinde kalırken varoluşumuz için gücüne saygı duymak ve ona güvenmek zorundayız. Özellikle son zamanlarda hepimiz yeniden buluşmak için can atıyoruz ve bu özel gösteriyi, İngiltere'nin pastoral manzarası içinde gerçekleşen yaratıcı bir deneyimde bir araya getirerek kutlamak istedim,” diyerek ekledi Burberry'nin Kreatif Direktörü Riccardo Tisci.


Burberry In Nature, moda evinin önceki iki defilesinde olduğu gibi Burberry Rejenerasyon Fonu aracılığıyla dengelenen emisyonlarla karbon nötr sertifikalarına uygun şekilde gerçekleşecek. Dijital etkinlikte izleyici olmayacak, sadece modeller ve Burberry ekibi katılacak. Defilenin 17 Eylül'de Londra Moda Haftası arifesinde gerçekleşmesi planlanıyor.