Burberry’den köklerine çağdaş yorum

16 Kasım 2020

İngiliz markanın yeni koleksiyon tanıtımı, Thomas Burberry’nin tasarladığı ilk trençkotlara atıfta bulunurken Gene Kelly’nin “Singing in the Rain” filmindeki dans sahnesine çağdaş bir yorum getiriyor.

İngiliz moda evi Burberry, Gene Kelly’nin ikonikleşmiş Singing in the Rain performansına markanın kendine özgü yaklaşımını yansıtan zamansız bir yorum getirerek yeni koleksiyonunu bir kısa film ile tanıttı. RiffRaff Films tarafından kurgulanan ve MegaForce tarafından yönetilen iklim değişikliklerine dikkat çeken dans koreografisi, dans kolektifi (La) Horde tarafından hazırlandı.
Dansçılar, Kevin Bago, Robinson Cassarino, Chantel Food ve Zhané Samuels'in tartan, tüvit ve ekose detayların hüküm sürdüğü Burberry'nin en son koleksiyonuna hayat veriyor. Genç sanatçılarla bir kısa film çekmenin daha ötesinde, Burberry, İngiltere’deki gençlik merkezlerini finanse etmek için Manchester United futbolcusu ve aktivist Marcus Rashford ile yaptığı ortaklık ile sosyal fayda sağlamayı hedefliyor.
Kreatif Direktör Riccardo Tisci ise şunları söylüyor: “Bu kampanya geleceğe bakmakla ilgili. Film, gençlerden esinlenerek, farklı yeteneklerden ve dünyalardan oluşan bir topluluğu bir araya getiriyor. Tutku, bağlılık ve sevginin birleştiği bu kampanya, hayallerinin, keşfetmenin ve her zaman ötesine geçmenin bir kutlaması.”
Burberry'nin, Marcus Rashford ile yaptığı iş birliği ile dünyanın dört bir yanındaki harika kuruluşlarla yeni nesillere hayallerini keşfetmeleri için olanak sağlamayı hedefliyor. Kampanyada özgürlük duygusunu ifade etmek için Tisci, sınırları zorlamak, cesaret ve hayal gücü temalarına dikkat çekmeyi istediğini belirtiyor.
Kurucu Thomas Burberry'nin ilk olarak İngiliz ordusu için ürettiği trençkotlardan esinlenen kampanyaya, Rafael Pavarotti’nin gözünden fotoğraflar ve İbrahim Kamara’nın still-life fotoğraf seçkisi eşlik ediyor.