Burberry’nin yeni koleksiyonuna taze bakış açısı

01 Kasım 2019

İngiliz modaevi Burberry monogram logolu şişme mont koleksiyonun tanıtımı için New Black Vanguard akımından üç farklı fotoğrafçı ile çalıştı.


Kreatif direktörü Ricardo Tisci’nin gelişi ile modanın sanatsal yönüne ağırlık vermeye başlayan Burberry, yeni monogram koleksiyonunu ve Aperture Foundation’ın yeni kitabı The New Black Vanguard: Photography between Art and Fashion’ı hem kutlamak hem de tanıtımını yapmak adında koleksiyonun çekimleri için bu akıma dahil üç fotoğrafçı ile işbirliğine gitti.

Arielle Bobb-Willis, Micaiah Carter ve Renell Medrano ile monogram logolu şişme mont koleksiyonunun sosyal medya tanıtım çekimleri için güçlerini birleştiren Burberry sanatçıların birbirlerinden farklı estetik anlayışlarının markaya modern bir dokunuş getirirken moda ve kimlik konseptlerine farklı bir bakış açısı sağlayacağına inanıyor.

Fotoğrafçıların her biri parçası oldukları toplumun güzellik ve moda anlayışını tekrar gözden geçiriyor. Bobb-Willis, Carter ve Medrano, sanatı ve modayı kullanarak çeşitliliği vurguluyor ve siyahi toplumun temsiliyetinin sanatın her dalındaki önemine dikkat çekiyorlar.

Tanıtım çekiminde Carter gençliği ve dinamizmi resmederken, Medrano aileyi, Bobb-Willis ise sokaktaki hayatı kadrajına almış.