Burberry’ye Punk Dokunuş

21 Aralık 2018

Biri İngiliz asilzadesi diğeri ise bir punk! Ama aslında çok ortak noktaları var. Burberry ve Vivienne Westwood muhteşem bir iş birliği için bir araya geldi...

"Online olarak da satışta olacak olan kapsül koleksiyon, ana vatanının stilini ve mirasını kutluyor. İkonik marka Burberry’nin klasik çift göğüslü ceketlerini yeniden tasarlayan ikili, mini etek ve bağcıklı platformlar gibi Westwood'un en ikonik parçalarından da ilham alıyor."

Temmuz ayında ilk duyurulmasından bu yana, Burberry ve Vivienne Westwood'un iş birliği meraklı bir bekleyişi beraberinde getirdi. Mart 2018'de İngiliz Burberry’nin başına geçen Riccardo Tisci’nin ilk iş birliği bu. Markanın mirasını yenilikçiliği ile nasıl bir araya getireceği merak konusu olan Tisci’nin ilk iş birliği seçimi güvenli sularda yüzerken aynı zamanda da heyecan uyandırıyor. Kasım ayında yayınlanan ilk teaser’dan sonra koleksiyon şimdi görülebilir ancak sadece fiziksel olarak Hong Kong Alexandra House'daki Burberry mağazasında yer alıyor.
Fotoğraflar: David Sims

Online olarak da satışta olacak olan kapsül koleksiyon, ana vatanının stilini ve mirasını kutluyor. İkonik marka Burberry’nin klasik çift göğüslü ceketlerini yeniden tasarlayan ikili, mini etek ve bağcıklı platformlar gibi Westwood'un en ikonik parçalarından da ilham alıyor. Sınırlı sayıda üretilen koleksiyondaki büyük boy yakalı ipek gömlekler, boxer şortlar, ipek kravatlar, yün bereler, etekler, mini etekler ve slogan tişörtler, iş birliği koleksiyonuna katmanız için sizi bekliyor.

Online mazağaya uğramadan önce mutlaka, Kate Moss, Sistren ve Dolores De La Rosa ve başka tanıdık yüzlerin de yer aldığı eklektik bir kadrodan oluşan videoyu izleyin...