Bureau Betak'ın Podyum Tasarımları Instagram İçin Hazır

29 Nisan 2019

Bureau Betak sosyal medyanın moda endüstrisini nasıl etkilediğinin farkında.

Bureau Betak sosyal medyanın moda endüstrisini nasıl etkilediğinin farkında. Alexandre de Betak bunu şöyle açıklıyor; “Bir etkinlik başladığı anda, nasıl göründüğüne bakmak için Instagram'ı kontrol ediyorum.”Artık büyük markalar bir moda şovu düzenlendiği zaman, davet edilmediğiniz için üzülmenize gerek yok. Instagram hesabınıza girmeniz yeterli…
Bureau Betak, sosyal medyayla gerçek hayat arasındaki dengeyi koruyacak yenilikçi prodüksiyonlara imza atıyor. Twitter, Facebook ve Instagram'ın somut olmayan dünyasıyla belli bir bütünlük yakalayan şovları, fiziksel izleyici kitlesine kokular ve fiziksel duyular ile daha gelişmiş bir deneyim sunuyor. 
Paris Etkinlik Merkezi'nde, Jacquemus’un SS/16 gösterisine beklenen izleyici kitlesi için çeşitli performanslar düzenlendi. Karanlık ve garip bir şekilde ıssız bir alanda, Bureau Betak, spot ışıklarının altında bir sirk ortamı yaratarak, mankenlerin ağır kumaş parçalarını giydikleri, taşıdıkları ve sürükledikleri yuvarlak bir sahne kurguladı. Küçük bir erkek çocuğunun sahnede kocaman kırmızı bir kumaş topunu sürükleyişi Fransız tasarımcının kendi gençlik çağında hissettiği sorumluluk ve görevlerin ağırlığını ve bunun yol açtığı hayal kırıklığını temsil ediyordu.
          Bu arada Jacquemusise, açık beton bir zemin tarafından çevrelenmiş sahnede, yanında görkemli beyaz bir atla geçiş yaptı. Carven RTW SS/16 koleksiyonunda ise, set tasarımı ve doğal unsurlarla etkileşime giren modeller, Espace Ephémère Tuileries'in içindeki seyircilerin ana odağıydı.