Bushmans Kloof: Güney Afrika’nın derinliklerine yolculuk

02 Ağustos 2019

Dağların ardında gizli Bushmans Kloof Vahşi Doğa Koruma ve Wellness Retreat sizi doğayla iç içe ruhani bir tatile davet ediyor.

Geçilmesi zor Cederberg Dağları’nın ardında gizli Bushmans Kloof Vahşi Doğa Koruma ve Wellness Retreat gerçek bir Afrika deneyimi yaşamak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir destinasyon. Lüks bir kamp deneyimi vadeden bu oteli eşsiz yapan ise konumlandığı bölge.


1996’da kapılarını konuklarına açtığından bu yana Bushmans Kloof bilinen en eski medeniyetlerden birine ev sahipliği yapmış Cederberg bölgesinin doğasının ve kültürünü korunmasına en üst düzey önemi veriyor. Lüks kamp alanının içerisinde yer alan 130 mağarada bulunan yerel San halkının eseri duvar resimleri antik halkın Şamanizm ile olan ilişkisinden doğa ile nasıl uyum içerisinde yaşadıklarına kadar birçok ayrıntıyı içeriyor. 10,000 yıllık oldukları tahmin edilen bu duvar resimleri bölgenin tarihini ve yerel halkın medeniyet macerasını gözler önüne sererken konuklara da ne kadar özel bir yerde konakladıkları hatırlıyor. 


Bu ruhani ve antik bölgeye ulaşmak için Güney Afrika’nın Western Cape bölgesinden yola çıkarak muhteşem bir manzara eşliğinde üç saatlik bir araba yolculuğu yapmanız gerekiyor. Otel Güney Afrika’nın en eski yerleşim birimlerinden biri olan Clanwilliam kasabasına ise sadece 30 dakika uzaklıkta. 


Milyonlarca yıl önce oluşmuş kayaların arasında yer alan Bushmans Kloof 12 süiti ve iki adet özel villasında konuklarını ağırlıyor. Lüks süitlerin her birinde bir adet veranda ve muhteşem bir bahçe manzarası bulunuyor. Delüks süitler ise birkaç farklı odadan ve dinlenme alanlarından oluşuyor. Delüks süitlerde ayrıca jakuzi ve şömine de mevcut. Villalar ise ana mekândan uzakta konumlanıyor ve burada konaklayan konuklara özel rehber ve şef de tahsis ediliyor. Villaların duvarları ise Güney Afrika’nın en ünlü sanatçılarının eserleri ile dekore edilmiş. 

Bushmans Kloof misafirlerine en iyi Afrika deneyimini yaşatmak için isteyenlere özel rehber tahsis ediyor. Konuklar vahşi hayvanların olmadığı koruma alanında bölgede yaşayan antilop ve zebraları yakından gözlemleyip yaşam alanları hakkında bilgi alabiliyor. Ayrıca rehberler konuklara mağaralarda da eşlik ediyor ve San halkı hakkında bilgi de veriyor. 

Konumu itibari ile şanslı olan Bushmans Kloof konuklarına geniş bir Güney Afrika menüsü sunuyor. Farklı yemek yeme deneyimleri sunan otel restoranın yanı sıra doğayla iç içe olmak isteyen konuklarına piknik yapma şansı da veriyor. The Homestead özellikle kış aylarında öğle ve akşam yemeklerinin vazgeçilmezi olurken Makana yaz aylarında açık havada yemek keyfi yaşamak isteyenlerin gözdesi.