Büyük Çayır Sergileri

02 Ağustos 2018

‘Kitap ne ister?’ sorusunu sorarak sanat ve felsefe üzerine şık kitaplar yayınlayan Norgunk yayınevi şimdi Büyük Çayır Sergilerine imza atıyor.

"Sergi’ye katılan 29 sanatçı 15 farklı mekanda sizleri bekliyor. Mekanlar arasında Norgunk’un çatısı olan Riverrun galeri de yer alıyor."

Büyük Çayır ne demek? Üzerinde gür ot biten düz, geniş ve nemli yer mi? Yoksa 2018 yılında İstanbul’da, 2 Ağustos -15 Eylül tarihleri arasında, 15 mekan ve mecrada 29 sanatçı ve kolektifin katılımıyla gerçekleşen, Norgunk’un düzenlediği çağdaş sanat etkinliği mi? Bu defa; ikisi de.

“Eskiden kaça ayrıldığını bilirdik çayırların, adlarını ezbere sayardık: fırtınanın çayırı vardı örneğin, öğlenin çayırı vardı, kesik çayır vardı. Şimdi yoklar! Onları geri çağırmanın bir yolunu bulmalıyız,” diye anlatıyor Norgunk ve ‘Şehirde yaz nasıl geçer?’ sorusunun cevabını sanatla veriyor; Büyük Çayır Sergileri isimli yeni bir çalışmaya imza atıyor. Sergi’ye katılan 29 sanatçı 15 farklı mekanda sizleri bekliyor.Büyük Çayır Sergilerine katılan sanatçı ve kollektifler:

Murat Akagündüz
Meriç Algün
Larissa Araz
Can Aytekin
Bandrolsüz
Silva Bingaz
Selim Birsel
Onur Ceritoğlu
Collective Çukurcuma
Antonio Cosentino
Sinem Dişli
Ege Kanar
Peter Downsbrough
Nermin Er
Ayşe Erkmen
İnci Furni
Özlem Günyol – Mustafa Kunt
Sibel Horada
Cem İleri
Sinan Logie
Yasemin Nur
Lara Ögel
Karin Sander
Sarkis
Heinz Peter Schwerfel
Merve Ünsal
Seçil Yersel
Derya Yıldız

Büyük Çayır Sergilerinin gerçekleşeceği mekan ve mecralar :

Ariel
Ark Kültür
BAS
Bilsart
Gon
Komşuköy
Manifold
Mars İstanbul
Masa
Öktem Aykut
Poşe
Riverrun
Rob 389 Beyoğlu
Rob 389 Galata