Büyüleyici Otel Restoranları

20 Şubat 2019

Bir otelde odanız, aldığınız hizmet, lokasyon ne kadar önemliyse mutfağı da bir o kadar öne çıkan unsurlardan biri. O kadar ki, restoran ve lezzetlerinden memnun kalmadığınız takdirde bir otel hakkındaki tüm fikirleriniz değişebiliyor.

Sizler için bu tarz sıkıntıları geride bırakan, gerek mimari gerek mutfak olarak Amerika’nın en sofistike otel restoranlarını derledik.

Miami: J&G Grill – St. Regis

Bal Harbour’da St. Regis Otel’de yer alan, Jean-Georges Vingerichten şefliğinde yıldızlaşan restoran, Miami ve Güney Florida bölgesinin en akılda kalıcı lezzetlerini sunuyor. Konforlu ve bir o kadar da sofistike olan mekan, şefin unutulmaz menüsü ve turkuaz sularla taçlanıyor. Jean-Georges’un yerli ve yabancı lezzetleri, yan yemekleri, aperatifler ve ızgaralarla bir lezzet yolculuğu sizi bekliyor.

www.balharbourflorida.com

Chicago: J. Parker – Hotel Lincoln

Adını Abraham Lincoln’ün korumasından alan restoran, Chicago’da Michigan Gölü manzaralı ve herkese açık tek mekan olarak öne çıkıyor. Meşhur olmasının tek sebebi bu değil elbette, şef Paul Virrant yönetiminde olması restoranın namını açıklar türden.  İmza haline gelen J. Parker Burger ve Erin Hayes’ın kokteyllerini denemeden dönmemelisiniz.

www.jparkerchicago.com

San Francisco: Parallel 37 – Ritz Carlton 

Ritz’den kristal şamdanları kaldırsanız dahi Ritz olacak kalacaktır, işte bu tam olarak Parallel 37’nin ruhunu yansıtıyor. Eski restoranın yerine gelen Parallel 37, modern şıklığı ile göz kamaştırırken uzun sürecek büyük yemek menülerine de elveda dedi. Alakart menü, dünyaca ünlü Kaliforniya mutfağının en iyi örneklerini Michael Rotondo önderliğinde sunuyor. Camber Lay’in kokteyllerini yudumlarken Ritz’in 21. yy. anlayışını yaşamak unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.

www.ritzcarlton.com