Bvlgari’nin ikonik çantasına Alexander Wang dokunuşu

12 Eylül 2019

Bvlgari'nin yıllardır en çok beğeni toplayan çanta modeli Serpenti Forever, modacı Alexander Wang’in yorumu ile yeniden tasarlandı.

135 yıllık tarihi ile moda dünyasının en köklü isimlerinden Bvlgari, tasarımcı Alexander Wang ile ses getiren bir işbirliğine imza attı. Markanın ikonik Serpenti Forever çantası Wang’in yorumu ile daha güncel ve daha pratik hale geldi. Her türlü stil ile kombin edilebilen yeni Serpenti Forever’ın kampanya yüzü ise Amerikalı model Hailey Bieber oldu.


“Serpenti Through the Eyes Of Wang” ismi ile tanıtılan kapsül koleksiyon için Wang, Serpenti Forever modelini altı farklı renk ve dokuda yeniden tasarlamış. Tasarımcı, deri parçalarının yanı sıra yılan baskısı ve çanta serisini tamamlayan pastel renklerle birlikte monokrom kıyafetleri de koleksiyona dahil etmiş.

 

Koleksiyona ilham için ise Wang, Bvlgari’nin arşivlerinin altını üstüne getirmiş. Tasarımcı, arşivlerde rastladığı,1960’lardaki orijinal çizimlerde de yer alan Bvlgari’nin çantanın ilk tasarımında kullandığı yılan başı figürünü çantanın tokası olarak kullanmaya karar vermiş. İşbirliği ve tasarımları hakkında ise "Bvlgari bu işbirliği için bana ulaştığında, günlük kullanımı lüks ile birleştirerek herkese uygun bir arzu nesnesi yaratmak istediğimi biliyordum." diyor Wang.

 


Geçtiğimiz hafta New York Moda Haftası kapsamında bir parti ile moda severler ile paylaşılan yeni Serpenti Forever şimdiden ünlülerin ve influencer’ların gözdesi olmuş durumda. Tanıtım partisine katılanlar arasında başta Hailey Bieber olmak üzere Tiffany Haddish, Sofia Richie, Erika Jayne, Halima Aden, Coco Rocha ve daha birçok isim bulunuyor.