Cannes ve Chopard, 20 Yıl

08 Mayıs 2018

Chopard, Cannes Film Festivali ile olan 20 yıllık işbirliğini bu özel etkinlik için yeni ödüller tasarlayarak kutluyor. Marka, her yıl olduğu gibi bu sene de geleneksel Chopard Red Carpet koleksiyonunu Cannes’da sergileyecek.

"Palme d’Or’un yeniden tasarımı en son, 1998 yılında Chopard’ın yaratıcı direktörü ve eş başkanı Caroline Scheufele tarafından tasarlanıyor ve hala daha aynı şekli koruyor. Ödüllere ek olarak Scheufele, 2007’den beri her yıl, Chopard Red Carpet koleksiyonunu hazırlıyor."

Her yıl festivalin en iyi filmini taçlandıran Palme d’Or ödülü ve En İyi Erkek Oyuncu ile En İyi Kadın Oyuncu ödülleri yıllardır Chopard’ın elinden çıkıyor. Bu zamana kadar diploma verilen, Grand Prix, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, Jüri Özel Ödülü ve Palme d’Or Kısa Film kazananlarını, beş mini-palmiyesiyle buluşturacak.


Bu da demek oluyor ki Chopard artık, tüm Cannes Film Festivali’nin tüm ödüllerini tasarlıyor olacak. Ödüllerin bir önemli özelliği, küçük ölçekli maden organizasyonları tarafından desteklenen etik madencilikle çıkarılan altınlardan üretiliyor olmaları. Palme d’Or’un üzerindeki palmiye ağacı dalı motifi, ilhamını Cannes’ın meşhur sahil şeridi Promenade de la Croisette’den ve Cannes’ın armasından alıyor. Ödülün üzerindeki palmiye ağacı, 118 gramlık sarı altından yaratılıyor, dalın tabanı ise Chopard’ın sembolü olan küçük kalp şeklini barındırıyor. Palme d’Or, zümrüt kesim bir taş kristalin üzerinde yerleşiyor. Her taş kristal birbirinden farklı olduğu için, her bir Palme d’Or da eşsiz oluyor haliyle...


Palme d’Or’un yeniden tasarımı en son, 1998 yılında Chopard’ın yaratıcı direktörü ve eş başkanı Caroline Scheufele tarafından tasarlanıyor ve hala daha aynı şekli koruyor. Ödüllere ek olarak Scheufele, 2007’den beri her yıl, Chopard Red Carpet koleksiyonunu hazırlıyor. Her yıl ünlü isimlerin stillerinin altını çizen ve çoğu zaman da onlardan rol çalan özel parçalar, Chopard’ın mücevher atölyelerinde yaratılıyor. Bu özel koleksiyondaki mücevherlerin sayısı başından beri, prestijli ödül töreninin yıllarıyla aynı paralelde gidiyor. Yani Cannes, 71’inci yaşına girerken, Chopard da 71’inci mücevherini tamamlıyor.


Tüm parçalar, Chopard 2018 Cannes Özel, Red Carpet koleksiyonundandır.

Bu yılki Red Carpet koleksiyonu, Scheufele’nin dünyada gezdiği noktalardan ve rüyalarından alıyor ilhamını. Gördüğü her şeyden esinlendiğini söyleyen tasarımcı, mimari, sanat, edebiyat ve sinemadan etkileniyor. Özellikle taşlar ve doğa onun yaratıcılığının temelini oluşturuyor.