Cartier, Fark Yaratan Kadınları Desteklemeye Devam Ediyor

24 Mart 2022

Cartier zarif mücevherleri ile öne çıkıyor olsa da markanın değer yaratan misyonu, ışıltılı tasarımlarının bile ötesine geçmeyi başarıyor.

Expo 2020 Dubai ve Cartier, “The Women’s Pavilion” ile her ülkeden ve kültürden, fark yaratan tüm kadınları kutlamaya devam ediyor.


Cartier kadın inisiyatifi programı, her yıl çeşitli programlarla kadın girişimcileri potansiyellerine ulaşmaları konusunda destekliyor. Cartier Women’s Initiative'in başlamasından bu yana geçen 15 yılda, ödülleri, bursları ve liderlik programları 262 bursiyere yardımcı olan Cartier, çalışmalarıyla toplumsal fayda sağlayan çeşitli şirketlere altı milyon dolardan fazla hibe sağladı. Bu yılki CWI etkinliklerinde de Expo 2020 Dubai ile iş birliği yapılırken dünyanın dört bir yanından, fark yaratan olağanüstü kadınlar kutlandı.


Etkinliğin konuşmacılarından Yara Shahidi yapımcı, aktivist, Hollywood'un en yoğun programlarından birine sahip bir oyuncu ve Harvard öğrencisi kimliği ile öne çıkarken CWI’in onda ne kadar özel bir yeri olduğundan bahsetti.

Üst üste iki yıldır programa dahil olan Shahidi, "Cartier markası bizi titizlikle bir araya getiriyor." dedi. “Moda ile kendini ifade etmek, toplumda önemli bir güce sahip. Ayrımcılığı göz önünde bulundurduğumuzda, modayı daha kapsayıcı, erişilebilir, düşünceli bir hale getirebilir ve insanların kendilerini ifade etmeleri için bir araç konumuna ulaştırabiliriz. Bu konudaki her türlü girişim çok önemli. Cartier’in yaptığı gibi değerli girişimler için geç kalınmamalı; bu konu artık her iş modelinin bir parçası haline gelmeli.” dedi.