Casa Cipriani Manhattan’da açıldı

22 Kasım 2021

Manhattan’da nehir kenarında konumlanan Casa Cipriani, misafirlerine ve üyelerine sunduğu kusursuz konaklama imkanının yanı sıra Venedik’teki Harry’s Bar’ın ruhunu taşıyan bir kulübe de ev sahipliği yapıyor.

1906 yılında inşa edilen Beaux-Arts tarzının bir yansıması ikonik feribot terminali Battery Maritime Binası’nı devralan İtalyan markası Cipriani, binanın restorasyonu ve iç dekorasyonu için mimar ve tasarımcı Thierry Despont ile çalıştı.

İlhamını denizden alan şık ve zarif bir tasarım, binanın karakteriyle de bütünleşiyor. Maunun hakim olduğu, özel İtalyan mobilyalarının kullanıldığı 47 oda ve süit ise Brooklyn Köprüsü ve Özgürlük Anıtı’na bakan manzaralara açılıyor.

Manhattan’da nehir kenarında konumlanan Casa Cipriani, misafirlerine ve üyelerine sunduğu kusursuz konaklama imkanının yanı sıra Venedik’teki Harry’s Bar’ın ruhunu taşıyan bir kulübe de ev sahipliği yapıyor. Nostaljik bir caz kulübü, restoranı, lüks bir barın yanı sıra Özgürlük Anıtı ve Brooklyn Köprüsü’nü kucaklayan bir terası bulunan Casa Cipriani, New York’un en gözde mekanı olmaya aday.