Chalayan’ın En Maceracı Koleksiyonu

13 Ocak 2019

Hussein Chalayan’ın origamik kıvrımlar, katlar, kesik detayları ve neon renklerle dolu son erkek koleksiyonu karlı yamaçlardan at sırtına uzanan maceralara davet ediyor.

"Koleksiyon, kayak, binicilik ve doğa gibi vücudu sıradan varlığından uzaklaştırmaya çalışan birçok senaryoda yer alan şeylerden ilham alıyor."

Kavramsal tasarımcı Hussein Chalayan, Londra Moda Haftası’nda tanıttığı sonbahar kış 2019 erkek koleksiyonunu açıklamak için, yeni roller üstlenerek farklı yaşam ve moda yönleri öneren “ön gerilim” kelimesini kullandı. Koleksiyon, kayak, binicilik, fetiş ve doğa gibi vücudu sıradan varlığından uzaklaştırmaya çalışan birçok senaryoda yer alan şeylerden ilham alıyor ve bu senaryolar tanımsız bir estetik oluşturmak için kaynaşarak bu sefer maceracı ruhlara sesleniyor.


Kadın giyim koleksiyonuyla aynı kavramsal titizlikle karakterize edilen bu koleksiyon da çoğu zaman çeşitli şekillerde giyilebilen ve modüler şekillere dönüştürülebilen daha fazla mimari terzilik detayına sahipti. Bu kaçma fikrini bedene taşıyan koleksiyonda, origamik kıvrımlar, kesik detaylar ve neon renkli pop detaylar ön plandaydı. Açık hava, kayak ve binicilik sporlarından ilham alan parçalar arasında, kapitone ya da origami tarzında katlanmış büyük cepler ve diz boyu lastik çizmeler ile giyilen kısa, kolsuz yelekler vardı.

Klasik Chalayan tarzına sahip renkli koleksiyonu şehir ve kayak merkezlerinde görmek için sabırsızlanıyoruz.