Chanel Butiği Yeniden Paris'te

27 Haziran 2022

Amerikalı mimar Peter Marino tarafından bir yıl süren restorasyondan sonra kapılarını yeniden Paris’te açan Chanel, özel 18 Place Vendôme'deki butiği ile geçmişe göz kırpıyor.

Mimar Peter Marino, Gabrielle Chanel'in bir zamanlar yaşadığı mekanı yeniden tasarladı ve mekanın açılışı, Gabrielle Chanel'in ilk ve tek özel mücevher koleksiyonu olan “Bijoux de Diamants”ın 90. yıldönümüne denk geldi.Kapsamlı butiğin bünyesinde yalnızca özel mücevher ve saatler yer alırken "No.5" gibi ikonik parçaları içeren benzersiz bir koleksiyon yeni butiğe özel bir misyon kazandırıyor.


Chanel Saatler ve Mücevherler Başkanı Frédéric Grangié: “Patrice Leguéreau'nun yönettiği Mücevher Oluşturma Stüdyosu ve Yüksek Mücevherat atölyesi, tarihimiz ve mirasımız üzerine inşa edilen bu tarihi binada geçmişine sahip çıkmaya devam edecek. Arnaud Chastaingt liderliğindeki Saat Yapım Stüdyosu da aynı değerlere öncülük edecek.”
Butik, Idris Khan, heykeltıraş Johan Creten ve Joel Morrison gibi özel isimlerin eserlerine ve Nicolas de Staël'in 1950 tarihli bir yağlı boya tablosu Composition gibi sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor.