Chanel ve Goude’un sanatsal birlikteliği retrospektif sergide

22 Kasım 2019

Jean-Paul Goude ve Chanel’in uzun iş birliğini taçlandıran “In Goude We Trust!” Milano’da açıldı.

Chanel ikonik podyum ve kampanya fotoğraflarının arkasındaki Fransız sanatçı Jean-Paul Goude’e Milano’da Palazzo Giureconsulti’de açtığı retrospektif sergi ile saygı duruşunda bulunuyor. Aralık ayının sonuna kadar devam edecek In Goude We Trust! isimli sergide modaevi ve sanatçının 30 yıla yayılan iş birlikteliklerinden örnekler sergileniyor. Vanessa Paradis ile Chanel için çektiği videolardan, modaevinin parfüm kampanyasında kullanılan fotoğraflara kadar sergi farklı sanat dallarına gönderme de yapıyor.


Fransız sanatçı sergiye paralel olarak bir de dans yarışması organize ediyor. Chanel’in parfüm kampanyalarından ilham alan dans yarışması dünyanın en iyi dansçılarını bir araya getiriyor. Yarışmayı kazanan dansçılar Paris’te özel bir dans şovunda sahneye çıkacak ve Chanel parfümlerinin gelecekteki kampanyasında Goude tarafından fotoğraflanmaya hak kazanacak. 


Goude tarafından kürate edilen sergi aslında iki bölümlük bir sergi serisinin ilki. Serginin gelecekte açılması planlanan bölümünde Goude daha simgesel çalışmalarını sergilemeyi planlıyor. Serginin içeriği hakkında çok fazla bilgiye sahip olmasak da sanatçının daha önce hiç görülmemiş enstalasyonu Notre Dame de St Mandé and the Little People’ın sergiye dahil edileceği söylentiler arasında.