Chateau Marmont üyelere özel bir kulüp oluyor

04 Ağustos 2020

Uzun süredir dünyanın önde gelen isimlerini misafir eden Los Angeles oteli Chateau Marmont artık üyelere özel bir kulüp olacak.

Chateau Marmont'da oda rezervasyonu yapmak daha da zorlaşmak üzere. Uzun süredir dünyanın önde gelen isimlerini misafir eden Los Angeles oteli artık üyelere özel bir kulüp olacak.


Temmuz ayında, otelin sahibi André Balazs, Chateau Marmont'u üyelere özel bir otele dönüştürme planlarını duyurdu. Balazs, verdiği demeçte, mülkü sadece üyelere ait bir otele dönüştürmeyi düşündüğünü, ancak sürecin koronavirus pandemisinin ardından biraz daha hızlandırıldığını söyledi. Otelin rezervasyonlarında bir düşüş yaşandığını ve yeni güvenlik protokollerinin bir oteli işletmeyi potansiyel olarak çok zorlaştırdığını belirtti.


Üyeler mülkün hisselerini satın alabilirken bakım ve yönetim maliyetlerini karşılayacak düzenli ücretler ödeyecek. Üyelerin özel bir yemek alanına ve uzun süreli konaklama rezervasyonu yapma hakkına sahip olacaklarını sözlerine ekledi. Üyeler isterlerse hisselerini yönetim ekibine veya onaylanmış başka bir üyeye geri satabilecekler.


Ekip, birden fazla satış noktasının dönüşümün büyük olasılıkla 2020'nin sonunda tamamlanacağını söyledi. Yeni üyelik modeli işe yararsa Balazs, bu modeli diğer uluslararası mülklerine, Londra'daki Chiltern Firehouse'a ve Manhattan'daki Mercer'da da uygulayabileceğini belirtti.