Christian Dior 2022 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

11 Şubat 2022

Christian Dior, Maria Grazia Chiuri tarafından tasarlanan İlkbahar-Yaz 2022 Koleksiyonu’nun tanıtımı için İtalyan sanatçı Anna Paparatti’nin dokunuşlarıyla masalsı bir dünya yarattı.

1960’lı yılların estetiğinden yola çıkarak hazırlanan Dior koleksiyonu, hiperkinetik ve renkli ruhuyla öne çıkıyor. Özellikle sarı, yeşil, kırmızı, lacivert, turuncu ve ahududu renklerini vurgulayan tasarımlar farklı kesimleri ve geometrik tarzlarıyla Brigitte Niedermair’in objektifinden yansıyan kareler ile dikkatleri üzerine topladı.


Koleksiyonda kullanılan renkler temel olarak bir “oyun” vurgusu taşıyor. İtalyan sanatçı Anna Paparatti’nin işlerinin temasından ortaya çıkarak absürdist bir ambiyans yaratılırken oyunun hayatımızdaki yerini sorgulamaya dair de birtakım çağrışımlar ortaya konuyor. Tüm tasarım detayları ayrıca sanatın, tasarımın ve modanın buluştuğu Roma’nın ünlü gece kulübü Piper Club’a atıfta bulunuyor.

Lady Dior çantasının küçük bir versiyonu, benzersiz estetiğiyle Dior Vibe modelleri ve Miss Dior güneş gözlükleri gibi yeniden yorumlanan ikonik parçalar da 60’lı yılların çekici silüetlerini tamamlamak üzere seride yer buluyor.