Christie's Yeni Müzayedesi ile Dekoratif Sanatları Kutluyor

11 Nisan 2023

Schulak ve Stark'ın önderliğindeki müzayede 19. yüzyıl Avrupa mobilyaları, sanat, seramik ve cam dahil olmak üzere dekoratif sanatları kutluyor.

Ünlü müzayede evi Christie's, dekoratif sanatların birçok yönünü kapsayan "The Collectors" adlı yeni bir müzayede serisi başlattı. İki yılda bir yapılacak bu etkinlik için görevlendirilen isimler ise Jane Schulak ve David Stark oldu. Schulak ve Stark, müzayede öğelerini sergilemek için Christie’s müzayede evinin Londra, Paris ve New York'daki salonları için özel setler tasarladı.Müzayedede 19. yüzyıl Avrupa mobilyaları, sanat, seramik, cam ve 16-20. yüzyıldan gelen ayrıntılı şekilde dekore edilmiş altın kutular gibi dekoratif sanatların tamamı yer alacak. Schulak ve Stark, müzayedede yer alan eserler arasında 18. yüzyıla ait Çin motifleriyle döşemiş lake yazı masası, Flora Danica yemek takımı ve 16. Louis dönemi sandalyeleri gibi birçok farklı ürün olduğunu belirttiler. 


Tüm ürünlerin kataloğu 30 Mart'ta çevrimiçi olarak yayınlandı ve parçalar Christie's müzayede evinin Londra, Paris ve New York'daki salonlarında Stark ve Schulak'ın tasarladığı setlerde sergilenecek.


Müzayede, 4 Nisan'da teklif almaya başlayacak. 18-20 Nisan tarihleri ​​arasında sırasıyla Londra ve New York’ta gerçekleşecek ve Paris'te sona erecek.